Wiadomości z Bytomia

Płynniejszy ruch na ul. Strzelców Bytomskich. Jakie zmiany czekają na kierowców?

  • Dodano: 2020-07-07 11:30

Podniesienie limitu prędkości z 50 km/h do 70 km/h oraz wprowadzenie jazdy "na suwak" – to tylko część zmian w organizacji ruchu drogowego, które w tym tygodniu będą wdrażane przy ul. Strzelców Bytomskich.

Mieszkańcy Bytomia już od dawna apelowali, aby upłynnić ruch na ul. Strzelców Bytomskich

Dlatego Miejski Zarząd Dróg i Mostów przeprowadził symulacje, po których zdecydowano się wprowadzić  tzw. jazdę na suwak, a więc naprzemiennego włączania się do ruchu, w miejscach, gdzie tworzą się zatory. Tak zorganizowany ruch ma upłynnić jazdę.

Wprowadzamy zanikanie lewego pasa ruchu przed wiaduktem kolejowym w kierunku do Tarnowskich Gór – za pomocą znaków pionowych informujących o „końcu pasa ruchu”. Dodatkowo zostanie wymalowana powierzchnia wyłączona z ruchu, na której powstanie wysepka – mówi  Paweł Wittich, zastępca dyrektora ds. technicznych MZDiM

Na ul. Strzelców Bytomskich podniesiony zostanie limit prędkości z 50 km/h do 70 km/h – na odcinku od wzniesienia na wysokości ROD "Malwa" do wiaduktu kolejowego PKP na Witorze. Z wyłączeniem odcinków dojazdowych do ronda „NSZZ Solidarność”. Nie podniesiono też limitu prędkości na odcinku od skrzyżowania z ul. Odrzańską do wzniesienia.

Taka zmiana mogłaby narazić kierowców i pasażerów na niebezpieczeństwo, ze względu na to, że pojazd zwalniający lub zatrzymujący się za wzniesieniem nie jest widoczny dla rozpędzonych kierowców – mówi Paweł Wittich.

Wprowadzona została też możliwość zawracania z obu wlotów ul. Strzelców Bytomskich na skrzyżowaniu z ul. Węglową. To rozwiązanie ma ułatwić ruch do i z ogródków działkowych i hoteli zlokalizowanych w tym rejonie. 

Zmiany na ul. Strzelców Bytomskich wymagają wdrożenia nowego oznakowania pionowego, poziomego i przeprogramowania sygnalizacji na skrzyżowaniach do wyższych prędkości. Odnowa oznakowania poziomego oraz prace nad sygnalizacją świetlną  już się rozpoczęły. Wdrożenie zmian dotyczących zanikania pasa ruchu oraz podniesienia limitu prędkości planujemy między 9 a 12 lipca przy sprzyjających warunkach atmosferycznych – mówi Paweł Wittich. Prosimy kierowców o zwracanie uwagi na pracujące ekipy drogowców i stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.  

Po wprowadzeniu oznakowania dotyczącego zanikającego pasa ruchu Policja będzie sprawdzać, czy kierowcy jadący w stronę Tarnowskich Gór stosują się do jazdy na suwak.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również