Wiadomości z Bytomia

Płynniejszy ruch na ul. Strzelców Bytomskich. Jakie zmiany czekają na kierowców?

  • Dodano: 2020-07-07 11:30

Podniesienie limitu prędkości z 50 km/h do 70 km/h oraz wprowadzenie jazdy "na suwak" – to tylko część zmian w organizacji ruchu drogowego, które w tym tygodniu będą wdrażane przy ul. Strzelców Bytomskich.

Mieszkańcy Bytomia już od dawna apelowali, aby upłynnić ruch na ul. Strzelców Bytomskich

Dlatego Miejski Zarząd Dróg i Mostów przeprowadził symulacje, po których zdecydowano się wprowadzić  tzw. jazdę na suwak, a więc naprzemiennego włączania się do ruchu, w miejscach, gdzie tworzą się zatory. Tak zorganizowany ruch ma upłynnić jazdę.

Wprowadzamy zanikanie lewego pasa ruchu przed wiaduktem kolejowym w kierunku do Tarnowskich Gór – za pomocą znaków pionowych informujących o „końcu pasa ruchu”. Dodatkowo zostanie wymalowana powierzchnia wyłączona z ruchu, na której powstanie wysepka – mówi  Paweł Wittich, zastępca dyrektora ds. technicznych MZDiM

Na ul. Strzelców Bytomskich podniesiony zostanie limit prędkości z 50 km/h do 70 km/h – na odcinku od wzniesienia na wysokości ROD "Malwa" do wiaduktu kolejowego PKP na Witorze. Z wyłączeniem odcinków dojazdowych do ronda „NSZZ Solidarność”. Nie podniesiono też limitu prędkości na odcinku od skrzyżowania z ul. Odrzańską do wzniesienia.

Taka zmiana mogłaby narazić kierowców i pasażerów na niebezpieczeństwo, ze względu na to, że pojazd zwalniający lub zatrzymujący się za wzniesieniem nie jest widoczny dla rozpędzonych kierowców – mówi Paweł Wittich.

Wprowadzona została też możliwość zawracania z obu wlotów ul. Strzelców Bytomskich na skrzyżowaniu z ul. Węglową. To rozwiązanie ma ułatwić ruch do i z ogródków działkowych i hoteli zlokalizowanych w tym rejonie. 

Zmiany na ul. Strzelców Bytomskich wymagają wdrożenia nowego oznakowania pionowego, poziomego i przeprogramowania sygnalizacji na skrzyżowaniach do wyższych prędkości. Odnowa oznakowania poziomego oraz prace nad sygnalizacją świetlną  już się rozpoczęły. Wdrożenie zmian dotyczących zanikania pasa ruchu oraz podniesienia limitu prędkości planujemy między 9 a 12 lipca przy sprzyjających warunkach atmosferycznych – mówi Paweł Wittich. Prosimy kierowców o zwracanie uwagi na pracujące ekipy drogowców i stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.  

Po wprowadzeniu oznakowania dotyczącego zanikającego pasa ruchu Policja będzie sprawdzać, czy kierowcy jadący w stronę Tarnowskich Gór stosują się do jazdy na suwak.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.