Wiadomości z Bytomia

Piję, bo mogę

 • Dodano: 2020-04-10 07:45, aktualizacja: 2020-04-10 08:00

Policjanci nieustannie kontrolują przestrzeganie przepisów obowiązujących w związku ze stanem epidemii. Stróże prawa sprawdzają cel wyjścia lub wyjazdu z domu oraz to, czy piesi i kierowcy stosują się do obostrzeń. Wobec osób lekceważących nowe prawo nie ma pobłażania i muszą się one liczyć z surowymi konsekwencjami. Przekonał się o tym mieszkaniec Bytomia.

Puste ulice, skwery, parki to dowód tego, że mieszkańcy rozumieją zagrożenie epidemią i powagę sytuacji. Niestety nie wszyscy. Tam, gdzie jest to możliwe, policjanci pouczają i tłumaczą istotę oraz cel nowego prawa. W tym przypadku na nic zdały się apele i tłumaczenia. Około południa policjanci z patrolu interwencyjnego drugiego komisariatu na polecenie dyżurnego pojechali na ul. Nawrota. Tam mężczyzna miał spożywać alkohol. Po przyjeździe stróże prawa potwierdzili ten fakt. W miejscu zastali 53-latka, który spożywał alkohol. Zapytany, dlaczego nie stosuje się do obowiązujących obecnie ograniczeń i obostrzeń, mężczyzna stwierdził, że "pije, bo może i ma wy...e na kwarantanne". Dodatkowo bagatelizując sytuację, ostentacyjne przy policjantach zaśmiecił miejsce publiczne. Mundurowi za popełnione wykroczenia zaproponowali sprawcy wykroczenia mandat. Jednak ten odmówił jego przyjęcia. Teraz do Sądu skierowany zostanie wniosek o jego ukaranie. Ponadto o całej sytuacji zostanie powiadomiony również Powiatowy Inspektor Sanitarny. Organ ten może nałożyć na lekkomyślnego mieszkańca Bytomia grzywnę w wysokości nawet 30 tys. zł

Apelujemy do wszystkich o poważne potraktowanie obecnej sytuacji! Policjanci w dalszym ciągu będą sprawdzać, czy stosujemy się do wydanych ograniczeń. Niestety, w dalszym ciągu zdarzają się sytuacje, w których mundurowi muszą interweniować wobec osób lekceważących obostrzenia.


Źródło: KMP Bytom

Komentarze (9)    dodaj »

 • Ami

  Mieszkańcom na balkonowym spacerniaku trochę oddała ale policji również

 • Kurcicho

  Pytanie mam. Czy Kolanowirus ma prawo wypić piwo na Nawrota czy tylko wolno mu samochodem po Powązkach jeździć?

 • Makaron

  Za bardzo nasze państwo troszczy się o zdrowie obywateli , na całym świecie możesz wypić piwko na ławce.....

 • Bary

  I bardzo dobrze krótko za mordę nich trzyma

 • Lukil

  Od[...]cie się w końcu od ludzi

 • kobieta

  To wypad na bezludną wyspę jak się nie podoba a nie narażać potencjalnie innych ludzi

 • Robert G

  Oskarżony był na kwarantannie w tym czasie? Nie widzę zasadności zgłaszania tego zdarzenia do inspektoriatu. Miał objawy?Picie w miejscu nie jest legalne, ale raczej stanowi małe zagrożenie eoidemiologiczne.

 • Tom

  Tak przyklad dali dzis w Warszawie gł......by obchody se zorganizowali a tu nie mozna nawet isc pobiegac lub na spacer piiiiiii. Piiiiiiii piiiiiiiii

 • Anka-bytomianka

  He he Nawrota i wszystko jasne. Przynajmniej policjanci nie mieli daleko

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.