Wiadomości z Bytomia

Piję, bo mogę

 • Dodano: 2020-04-10 07:45, aktualizacja: 2020-04-10 08:00

Policjanci nieustannie kontrolują przestrzeganie przepisów obowiązujących w związku ze stanem epidemii. Stróże prawa sprawdzają cel wyjścia lub wyjazdu z domu oraz to, czy piesi i kierowcy stosują się do obostrzeń. Wobec osób lekceważących nowe prawo nie ma pobłażania i muszą się one liczyć z surowymi konsekwencjami. Przekonał się o tym mieszkaniec Bytomia.

Puste ulice, skwery, parki to dowód tego, że mieszkańcy rozumieją zagrożenie epidemią i powagę sytuacji. Niestety nie wszyscy. Tam, gdzie jest to możliwe, policjanci pouczają i tłumaczą istotę oraz cel nowego prawa. W tym przypadku na nic zdały się apele i tłumaczenia. Około południa policjanci z patrolu interwencyjnego drugiego komisariatu na polecenie dyżurnego pojechali na ul. Nawrota. Tam mężczyzna miał spożywać alkohol. Po przyjeździe stróże prawa potwierdzili ten fakt. W miejscu zastali 53-latka, który spożywał alkohol. Zapytany, dlaczego nie stosuje się do obowiązujących obecnie ograniczeń i obostrzeń, mężczyzna stwierdził, że "pije, bo może i ma wy...e na kwarantanne". Dodatkowo bagatelizując sytuację, ostentacyjne przy policjantach zaśmiecił miejsce publiczne. Mundurowi za popełnione wykroczenia zaproponowali sprawcy wykroczenia mandat. Jednak ten odmówił jego przyjęcia. Teraz do Sądu skierowany zostanie wniosek o jego ukaranie. Ponadto o całej sytuacji zostanie powiadomiony również Powiatowy Inspektor Sanitarny. Organ ten może nałożyć na lekkomyślnego mieszkańca Bytomia grzywnę w wysokości nawet 30 tys. zł

Apelujemy do wszystkich o poważne potraktowanie obecnej sytuacji! Policjanci w dalszym ciągu będą sprawdzać, czy stosujemy się do wydanych ograniczeń. Niestety, w dalszym ciągu zdarzają się sytuacje, w których mundurowi muszą interweniować wobec osób lekceważących obostrzenia.


Źródło: KMP Bytom

Komentarze (9)    dodaj »

 • Ami

  Mieszkańcom na balkonowym spacerniaku trochę oddała ale policji również

 • Kurcicho

  Pytanie mam. Czy Kolanowirus ma prawo wypić piwo na Nawrota czy tylko wolno mu samochodem po Powązkach jeździć?

 • Makaron

  Za bardzo nasze państwo troszczy się o zdrowie obywateli , na całym świecie możesz wypić piwko na ławce.....

 • Bary

  I bardzo dobrze krótko za mordę nich trzyma

 • Lukil

  Od[...]cie się w końcu od ludzi

 • kobieta

  To wypad na bezludną wyspę jak się nie podoba a nie narażać potencjalnie innych ludzi

 • Robert G

  Oskarżony był na kwarantannie w tym czasie? Nie widzę zasadności zgłaszania tego zdarzenia do inspektoriatu. Miał objawy?Picie w miejscu nie jest legalne, ale raczej stanowi małe zagrożenie eoidemiologiczne.

 • Tom

  Tak przyklad dali dzis w Warszawie gł......by obchody se zorganizowali a tu nie mozna nawet isc pobiegac lub na spacer piiiiiii. Piiiiiiii piiiiiiiii

 • Anka-bytomianka

  He he Nawrota i wszystko jasne. Przynajmniej policjanci nie mieli daleko

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również