Wiadomości z Bytomia

Park Amendy na błysk [FOTO]

  • Dodano: 2023-11-27 10:00

Już po raz kolejny działająca w Łagiewnikach firma Storm Gray Unit we współpracy z Urzędem Miejskim w Bytomiu, zorganizowała akcję sprzątania zielonych zakątków miasta. Tym razem wolontariusze ruszyli, by rozprawić się ze śmieciami w Parku Amendy.

Codziennie przejeżdża tamtędy do pracy. Z okien swojego biura także ma widok na łagiewnicki Park Amendy. Mowa o Dariuszu Tylce, byłym żołnierzu i przedsiębiorcy, który po raz kolejny już zebrał grupę zapaleńców pod hasłem #TeamExtreme, by wspólnie pozbyć się śmieci.  

40 ton odpadów

 - Nie mamy wpływu na stan umysłu ludzi, którzy mając możliwość legalnie oddać odpady, wolą je wyrzucić w parku. Tu potrzebna jest prewencja. Ale możemy działać lokalnie i zadbać o miejsce, w którym pracujemy i mieszkamy. W ramach akcji mamy zamiar zebrać  60- 70 big-bagów odpadów, czyli około 40 ton śmieci - mówi Dariusz Tylka, mówi Dariusz Tylka, dyrektor zarządzający SGU Sp. z o.o.

Firma zapewniła samochody terenowe z przyczepami oraz quady do wyciągania ciężkich odpadów, jak np. opony, meble, lodówki itp., których niestety nie brak było w ustronnych miejscach porośniętych zielenią.

W akcję sprzątania zaangażowali się nie tylko pracownicy firmy i mieszkańcy Łagiewnik, ale także młodzież z Zespołu Szkół Usługowo- Rzemieślniczych, 40 - osobowa grupa uczniów z IV Liceum Ogólnokształcącego w Rudzie Śląskiej, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz bytomscy radni Michał Staniszewski, Krzysztof Gawenda oraz Michał Misiaszek.

Dzięki uprzejmości jednego z mieszkańców uczestnicy  mieli do dyspozycji teren ROD Jaśmin, gdzie organizatorzy zbiórki utworzyli punkt kontrolny z przekąskami, ciepłą kawą i herbatą.

Sprzątanie Parku Amendy potrwa do 17.00 i wciąż można dołączyć do akcji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również