Wiadomości z Bytomia

Opłaty za wodę i ścieki w Bytomiu pozostają bez zmian

  • Dodano: 2020-05-14 07:45, aktualizacja: 2020-05-14 08:02

Ceny za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków w Bytomiu pozostają bez zmian. Jest to możliwe dzięki podjętej przez Zarząd Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego decyzji o przyznaniu bonifikaty dla odbiorców tych usług.

Podwyżka ceny za odprowadzanie ścieków nie zostanie wprowadzona w tym roku w Bytomiu

Przyjęta 19 kwietnia 2018 r. taryfa zakładała wzrost ceny o 1 gr. Jednak w obliczu pandemii koronawirusa nie chcemy dokładać mieszkańcom niepotrzebnych opłat. W dodatku takich, które nie mają ekonomicznego uzasadnienia – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Mając na uwadze możliwe skutki pandemii, szczególnie w wymiarze społecznym i gospodarczym, utrzymanie cen dostawy wody i odbioru ścieków na dotychczasowym poziomie jest niezbędne. Taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy Bytom obowiązuje od 22 maja 2018 roku. Została wprowadzona na okres 36 miesięcy.

Zgodnie z zapisami taryfy, od 24 maja 2020 roku powinny zacząć obowiązywać nowe ceny i stawki. Ceny za dostarczanie wody i odbiór ścieków w tym miesiącu powinny wzrosnąć – tak się jednak nie stanie – dzięki przyznanej bonifikacie mieszkańcy nie będą płacić więcej. Bonifikata będzie obowiązywała do 31 grudnia 2020 roku lub do końca okresu obowiązywania obecnej taryfy.

W praktyce oznacza to, że za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków bytomianie do końca roku będą płacić tyle co dotychczas, pomimo obowiązywania nowych cen taryfowych. Bonifikata jest działaniem jednorazowym i jednym z wielu działań wdrażanych przez miasto w ramach łagodzenia skutków pandemii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również