Wiadomości z Bytomia

Odznaczeni za walkę o wolną Polskę

  • Dodano: 2015-01-02 08:00, aktualizacja: 2018-02-21 16:18
Walce o niepodległą Polskę i budowę demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego poświęcili swoje życie. Mowa o członkach Komitetu Obywatelskiego "Solidarność" w Bytomiu, którzy wczoraj, 29 grudnia zostali uhonorowani dyplomami Marszałka Senatu RP.
 
Podczas uroczystości, która odbyła się w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, wyróżnionych zostało kilkanaście osób. Brały one aktywny udział w czerwcu 1989 roku w wydarzeniach, które przyczyniły się do pierwszych wolnych wyborów w Sejmie i Senacie po wojnie. W imieniu Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza dyplomy wręczył senator Andrzej Misiołek. Z kolei zastępca prezydenta Bytomia Robert Dederko przypomniał o roli, jaką nasze miasto odegrało w 1989 roku, podkreślając, że dzisiaj możemy być dumni z tych, którzy nie bali się walczyć o swoje marzenia i wolną Polskę.
 
Materialną pamiątką tamtych wydarzeń i osób z nimi związanych, jest obelisk położony nieopodal budynku Urzędu Miejskiego w Bytomiu, będący dowodem wiecznej wdzięczności tym, którzy mobilizowali i poprowadzili mieszkańców Bytomia do zwycięstwa, przyczyniając się wydatnie do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.