Wiadomości z Bytomia

Od 1 lutego zmiana taryfy dla ciepła PEC Sp. z o.o. do mieszkańców Stroszka i os. Ziętka

  • Dodano: 2023-01-25 06:30, aktualizacja: 2023-01-24 17:04

Od 1 lutego 2023 roku Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. wprowadza zmianę taryfy dla ciepła dostarczanego do klientów grup taryfowych B1, B2, B3, czyli mieszkańców Stroszka, os. Ziętka i Radzionkowa.

Zmiana taryfy została zatwierdzona decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z 16 stycznia 2023 roku po zbadaniu przedłożonego wniosku taryfowego i związana jest ze wzrostem o 16 proc. kosztów zakupu uprawnień do emisji dwutlenku węgla w stosunku do obowiązującej taryfy. PEC Sp. z o.o. nie ma wpływu na wzrost cen uprawnień do emisji dwutlenku węgla.

Zmiana taryfy dla ciepła PEC Sp. z o.o. do mieszkańców Stroszka i os. Ziętka

Zgodnie ze zmienioną taryfą, od 1 lutego opłaty za ciepło wytwarzane w ciepłowni w Radzionkowie i dostarczane przez PEC Sp. z o.o. do mieszkańców Stroszka, os. Ziętka i Radzionkowa zmienią się średnio o około 4,24% (w tym wytwarzanie ciepła o 4,67% oraz przesyłanie ciepła o 0,67 proc.).

Dla uprawnionych odbiorców należących do grup taryfowych: B1, B2 i B3 do 30 kwietnia 2023 roku nadal stosowane będą ceny wytworzenia ciepła z rekompensatą. Aktualne ceny wytwarzania ciepła z rekompensatą dostępne są na stronie PEC.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również