Wiadomości z Bytomia

Nowy teledysk Kasi Moś. To juz trzeci singiel z najnowszej płyty „Kasia Moś Karin Stanek"

  • Dodano: 2022-11-28 11:15

W piątek, 25 listopada odbyła się premiera trzeciego singla oraz teledysku Kasi Moś zatytułowanego „Wierny wiatr” z płyty, na której bytomianka zaaranżowała utwory Karin Stanek.

„Wierny wiatr” jest trzecim singlem z wydanej w maju 2022 roku płyty „Kasia Moś Karin Stanek”. To pierwszy utwór, na który zwróciła uwagę piosenkarka, kiedy artystka Gina Komasa uświadomiła jej, że z Bytomia, tak jak Kasia Moś i jej brat Mateusz, pochodziła gwiazda polskiego bigbitu, Karin Stanek. I nie „Autostop”, „Malowana lala”, czy „Chłopiec z gitarą”, które w latach 60. znała i nuciła cała Polska, ale właśnie „Wierny wiatr” zafrapował najpierw Kasię Moś.

Duży ładunek emocji

Tekst tego dużo mniej znanego i mniej popularnego utworu, spośród wykonywanych przez Karin Stanek, niesie w sobie taki ładunek emocji, że Kasia Moś i jej brat Mateusz Moś oraz szwedzki muzyk, kompozytor i producent Rickard Bonde Truumeel, zaczęli pracować nad współczesną wersją tego kawałka, kiedy jeszcze nie było pomysłu na całą płytę z nowymi wersjami bigbitowych piosenek bytomskiej artystki.

Tej trójce od początku przyświecała myśl, że robienie coveru ma sens, jeśli nowa wersja zostanie zapamiętana przez potomnych. Twórcy zadbali, by ich interpretacja była zrozumiała dla dzisiejszych słuchaczy i muzycznie wpisywała się w trendy współczesnego rynku. „Wierny wiatr” znaczy jednak dla Kasi Moś tak dużo, że postanowiła dla pełnej satysfakcji swojej i słuchaczy uszlachetnić wersję piosenki przygotowaną na płytę.

W swoim ulubionym Kosa Bueno Studio nieopodal Chrzanowa, dzięki uprzejmości i współpracy jego właściciela Rafała KOSY Kossakowskiego, wokalistka nagrała nową linię wokalu, wykorzystując jeszcze lepiej koloraturę swego głosu i zaśpiewała chórki, których wcześniej nie było w aranżacji. Jak zwykle w przypadku utworów Kasi Moś, w całość nowe wokale z wcześniej nagranym podkładem muzycznym połączył Piotr Witkowski (EXIT PRODUCTIONS).

W Warsztatach Naprawczych

Podobnie, jak w przypadku poprzednich singli i tym razem miasto Bytom dołożyło wszelkich starań, by jeszcze jednemu utworowi przygotowanemu przez związanych z Bytomiem artystów, piosence „Wierny wiatr”, towarzyszył teledysk zrealizowany w Bytomiu.

Teledysk został nakręcony w Warsztatach Naprawczych Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Wydanie płyty, która ukazała się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, wsparła gmina Bytom oraz Bytomskie Centrum Kultury.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również