Wiadomości z Bytomia

Nowa forma bezpłatnej rehabilitacji dla Seniorów w Bytomiu

  • Dodano: 2018-06-29 07:15, aktualizacja: 2018-06-29 07:43

19 czerwca na terenie Przychodni Brackiej Bobrek uruchomiony został Bracki Dom dla Seniorów w Bytomiu, w którym skorzystać można z bezpłatnych, dziennych turnusów rehabilitacyjnych. Pobyty skierowane są do osób, które ukończyły 65 rok życia,
są mieszkańcami podregionu bytomskiego oraz mają problem z wykonywaniem co najmniej jednej czynności życia codziennego.

BDS w Bytomiu to projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu Fundacja „Unia Bracka” mogła wprowadzić usługę jaką są dzienne pobyty rehabilitacyjne.

Seniorzy mogą przybywać w ośrodku od poniedziałku do piątku między godziną 8:00 a 17:00.
W tym czasie podopieczni mają zagwarantowane: konsultacje specjalistów m.in. z dziedziny geriatrii, ortopedii, neurologii, opiekę wykwalifikowanego personelu medycznego, terapię zajęciową, rehabilitację, którą prowadzą doświadczeni fizjoterapeuci, konsultacje z dietetykiem oraz psychologiem. Ponadto w ramach pobytu każdy pacjent otrzymuje wyżywienie (śniadanie, obiad) oraz możliwość skorzystania z transportu do Brackiego Domu oraz z powrotem do miejsca zamieszkania.

W trakcie realizacji projektu, pacjenci mogą jednorazowo skorzystać z turnusu rehabilitacyjnego, który w zależności od stanu zdrowia trwa od 1 do 3 miesięcy i jest ustalany indywidualnie.

Oferowana przez Fundację intensywna rehabilitacja oraz wielospecjalistyczna opieka nad pacjentem ma na celu w sposób znaczący poprawić stan zdrowia Seniora oraz zwiększyć jego samodzielność życiową, jak również umożliwić osobom bliskim powrót do aktywności zawodowej poprzez przekazanie opieki nad niesamodzielnym członkiem rodziny profesjonalnemu zespołowi medycznemu Brackiego Domu.

Z pobytu mogą skorzystać osoby, które ukończyły 65 rok życia, mieszkają na terenie m.in. Bytomia i Piekar Śląskich, a ich stan zdrowia wskazuje na niesamodzielność (stan zdrowia oceniony w skali Barthel na poziomie 40 – 80 pkt.).

Aby skorzystać z udziału w projekcie należy wypełnić dokumenty, które dostępne są w Przychodni Brackiej Bobrek w Bytomiu lub pobrać ze strony internetowej www.uniabracka.pl.

Wszystkie świadczenia realizowane w ramach Brackiego Domu dla Seniorów w Bytomiu
są dla pacjenta oraz jego rodziny nieodpłatne.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt pod numerem telefonu 882 148 141 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 14:30).

Bracki Dom dla Seniorów w Bytomiu
(budynek Przychodni Brackiej Bobrek)
ul. Konstytucji 89, 41-906 Bytom

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • ewa

    a czy jest jakaś darmowa rehabilitacja dzieci ? znalazłam www.rehabilitacjadzieci.bytom.pl ale to płatne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.