Wiadomości z Bytomia

Niezabezpieczony ładunek na ul. Świętochłowickiej

  • Dodano: 2020-09-23 14:45, aktualizacja: 2020-09-23 17:36

Bytomscy strażnicy miejscy oraz policjanci dzięki szybkiej reakcji na zgłoszenie mieszkańców Łagiewnik ujęli dzisiaj, 23 września kierowcę samochodu ciężarowego, z którego na ul. Świętochłowicką wysypała się czarna substancja. W trakcie kontroli okazało się, że nie są to odpady, lecz mieszanka glebotwórcza wykorzystywana w celach rekultywacyjnych.

Samochód ciężarowy, który poruszał się ul. Świętochłowicką z Bytomia do Piekar Śląskich wskutek uszkodzonej naczepy zaczął tracić ładunek. W rejon ul. Świętochłowickiej udał się patrol straży miejskiej oraz policjanci, którym udało się ująć kierowcę. Okazało się, że samochód przewoził materiał rekultywacyjny, którym była mieszanka glebotwórcza. Na miejsce akcji udali się także pracownicy Wydziału Inżynierii Środowiska, a o sprawie powiadomiona została Inspekcja Transportu Drogowego. Służby porządkowe prowadzą działania, mające na celu oczyszczenie jezdni.

Kierowca został już ukarany mandatem, a dalsze postępowanie w tej sprawie będzie prowadziła policja oraz ITD

Niezabezpieczony ładunek na ul. Świętochłowickiej

Komentarze (2)    dodaj »

  • Dobry wujek

    Dlaczego straż spała środek neutralizujacy do oleu???

  • Dobry wujek

    Dlaczego straż spała środek neutralizujacy do oleu???

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również