Wiadomości z Bytomia

Nie wiesz co zrobić z choinką po świętach? Daj jej drugie życie

  • Dodano: 2024-01-05 09:30

Już po raz szósty Miejski Zarząd Dróg i Mostów zachęca do oddania swojego świątecznego drzewka. Choinki można przywozić do Zaplecza Technicznego MZDiM przy ul. Tarnogórskiej 1A.

Ważne jest, aby przywożone choinki były zielone, niewysuszone i miały nie więcej niż 1,7 m. Pracownicy zieleni wiedzą jak je pielęgnować, sadzić i z pewnością znajdą dla nich dobre miejsce.

Świąteczne drzewka, które zdobiły mieszkania bytomian w ubiegłych latach, rosną między innymi na pl. Słowiańskim, Akademickim, w Parku Amendy, w Parku Łagiewnickim,  przy promenadzie w Rozbarku czy na skwerze im. Szalonka w Łagiewnikach.

Organizatorzy zachęcają do tego, by jeśli jest taka możliwość, przed przewiezieniem choinki do bazy zahartować ją, wystawiając na korytarz lub w garażu. Ważne jest, aby przywożone choinki były w doniczce i posiadały system korzeniowy.

Gdzie przywieźć choinkę?

Choinki tradycyjnie można przywozić do siedziby Zaplecza Technicznego MZDiM przy ul. Tarnogórskiej 1A (obok kortów tenisowych) od poniedziałku do soboty w godzinach od 8.00 do 17.00.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również