Wiadomości z Bytomia

Muzyka od Środka - Generation Next

  • Dodano: 2013-04-08 08:00, aktualizacja: 2013-04-08 08:02

Muzyka od Środka to jeden z muzycznych projektów BECEKU, czyli Bytomskiego Centrum Kultury. W ramach projektu występują zespoły reprezentujące różne gatunki muzyczne i wywodzące się z różnych krajów i tradycji muzycznych.

 
Tym razem zapraszamy na koncert w wykonaniu następnej generacji (Generation Next) znanych już w świecie jazzu ludzi, generacji, która niejako podąża ścieżką nakreśloną przez swoich ojców. 
 
Stylistyka zespołu wychodzi się z nowoczesnego mainstreamu i sięga do klimatów skandynawskich, oraz harmonii zaczerpniętych z muzyki filmowej. Zespół zadebiutuje 11 kwietnia na festiwalu Jazz nad Odrą na głównej scenie Impartu. 
 
Skład tego sekstetu stanowią ludzie o dużym bądź bardzo dużym dorobku artystycznym i są powszechnie znani i doceniani w środowisku jazzowym w kraju. Ludzie Ci gwarantują najwyższy poziom artystyczny koncertu składającego się z ich kompozycji.
 
Generation Next tworzą:
 
Piotr Schmidt - trębacz, wykładowca trąbki i Historii Jazzu, syn jednego z najwybitniejszych polskich historyków muzyki jazzowej, autora III-tomowej Historii Jazzu, książki, na której wychowały się dwa pokolenia muzyków i fanów jazzu w Polsce.
 
Jacek Namysłowski – puzonista, potomek żywej legendy, jednego z największych saksofonistów i kompozytorów jazzowych w Polsce, Zbigniewa Namysłowskiego, którego niektóre albumy zostały uznane za płyty „wszechczasów” w polskim jazzie.
 
Gabriel Niedziela – gitarzysta, syn jednego z najwybitniejszych polskich kontrabasistów jazzowych – Jacka Niedzieli-Meiry, wielkiego artysty, kompozytora, pedagoga, a także historyka muzyki jazzowej.
 
Tomasz Wendt - saksofonista tenorowy, syn wybitnego tenorzysty jazzowego - Adama Wendta, który w dorobku ma współpracę z takimi muzykami jak Randy Brecker, Mike Stern, Chick Corea czy zespołami Walk Away. 
 
Towarzyszą im:
 
Francesco Angiuli (Włochy) – kontrabasista (znany w Polsce z częstej współpracy z Piotrem Wojtasikiem, co stanowi jedną z najwyższych możliwych do wystawienia rekomendacji)
 
Arek Skolik − perkusista, kompozytor i aranżer jazzowy.
 
 
CZAS: 13 kwietnia (sobota) godz.19:00
MIEJSCE: BECEK Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1, sala ToTu
BILETY: 15 zł
Muzyka od  Środka - Generation Next

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również