Wiadomości z Bytomia

Montaż nowoczesnej instalacji do tlenoterapii w "Jedynce"

  • Dodano: 2020-09-11 12:15

Na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 zacznie się montaż instalacji do tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. Dzięki temu placówka będzie jeszcze lepiej przygotowana do leczenia chorych na COVID-19 w czasie jesiennej fali zakażeń.

Instalacja będzie poprowadzona w ścianach, dzięki czemu przy każdym z 11 łóżek dla zakażonych koronawirusem będzie dostęp do tlenoterapii. Podawanie chorym tlenu stanie się łatwiejsze i bardziej ekonomiczne niż do tej pory, gdy korzystano ze specjalistycznych butli z tlenem. Dwa łóżka są dodatkowo wyposażone w respiratory i kardiomonitory.

Dzięki inwestycji bytomski szpital będzie spełniał wymagania stawiane przez Wojewodę Śląskiego w przepisach dotyczących organizacji placówek medycznych na czas spodziewanej drugiej fali pandemii.

Na czas montażu instalacji, tzn. od 14 września przez kolejne dwa, trzy tygodnie Oddział Obserwacyjno-Zakaźny będzie czasowo zamknięty. Niezmiennie będzie czynna izba przyjęć przy oddziale i poradnia chorób zakaźnych.
 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.