Wiadomości z Bytomia

Modernizacja torowisk tramwajowych: Na linii do Stroszka trwa montaż podkładów i szyn

  • Dodano: 2022-11-28 06:30, aktualizacja: 2022-11-27 16:52

Na ulicy Piekarskiej trwa modernizacja sieci teletechnicznych, zaś na ul. Sądowej część torowiska tramwajowego wraz z rozjazdem łączącym ul. Sądową z ul. Powstańców Warszawskich już została zrealizowana.

Z kolei na drugiej inwestycji tramwajowej łączącej Śródmieście ze Stroszkiem, wykonawca rozpoczął już na niektórych odcinkach montaż podkładów tramwajowych.

Postęp prac na placach budowy jest widoczny gołym okiem. Widać to zwłaszcza na odcinku ul. Sądowej oraz w rejonie Urzędu Miejskiego w Bytomiu - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Trwają intensywne roboty budowlane na obu odcinkach modernizowanych linii tramwajowych

Wykonawca modernizacji torowiska tramwajowego w ul. Piekarskiej i Sądowej - firma Eurovia Polska S.A. kontynuuje roboty na skrzyżowaniu ul. Piekarskiej i Sądowej, gdzie powstaje płyta rozjazdowa i rozjazdy torowe oraz realizowana jest przebudowa sieci teletechnicznych. Warto podkreślić, że na pozostałym odcinku ul. Piekarskiej nadal są wykonywane prace na sieciach, po ukończeniu których rozpoczną się prace torowe.

Z kolei w ramach realizowanej równocześnie z przebudową torowiska w ul. Piekarskiej i Sądowej, przebudową torowiska tramwajowego ze Śródmieścia do zajezdni w Stroszku wykonawca - konsorcjum firm Contraxim Sp. z o.o. z Zielonej Góry i PPHU Dabud Sp. z o.o. z Chorzowa, w rejonie wiaduktu nad ul. Wrocławską oraz na odcinku przy Urzędzie Miejskim w Bytomiu ułożył już podkłady torowe na warstwie tłucznia i montuje szyny tramwajowe, zaś na części pozostałych odcinków w stronę osiedla Stroszek trwają już roboty związane z układaniem warstwy stabilizacji oraz tłucznia pod ruszt torowy.

Inwestycje warte ponad 137 mln zł!

Przebudowa ulicy Piekarskiej i Sądowej oraz modernizacja całego torowiska tramwajowego od skrzyżowania ul. Sądowej i Powstańców Warszawskich do zajezdni w Bytomiu - Stroszku będzie łącznie kosztować 137,5 mln zł, z czego 49 mln zł to zakres dotyczący przebudowy ul. Piekarskiej i Sądowej, zaś linii tramwajowej do dzielnicy Stroszek to aż 88,5 mln zł.

Przebudowa linii tramwajowej wzdłuż ulicy Piekarskiej i Sądowej dzięki dwóm łącznikom umożliwi dojazd tramwajem linii nr 38 z ul. Piekarskiej do pl. gen. Sikorskiego, zaś przebudowa infrastruktury tramwajowej od skrzyżowania ul. Powstańców Warszawskich z ul. Sądową do zajezdni w Stroszku z pewnością wpłynie na komfort jazdy bytomian dojeżdżających do pracy, szkół czy obiektów handlowych w centrum Bytomia, Chorzowie i Katowicach - podkreśla wiceprezydent Michał Bieda.

Obydwie inwestycje - zgodnie z podpisanymi umowami - powinny zakończyć się latem 2023 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również