Wiadomości z Bytomia

Młodzi bytomianie marzą o karierze wokalnej. W Beceku stawiają pierwsze kroki

  • Dodano: 2023-04-14 07:00, aktualizacja: 2023-04-13 17:33

Za nami kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki „Jeśli potrafisz, pchaj się na afisz”. Na bytomskiej scenie zaprezentowało się 12 młodych bytomian, a szóstka z nich wzięła udział w wielkim finale, który w środę 12 kwietnia w Bytomskim Centrum Kultury wyłonił zwycięzcę. Została nim Hanna Laskowska z ZSAEiO w Bytomiu, zaś specjalna nagrodę Dyrektora Beceku otrzymała Lena Kępska.

Organizowany już od 23 lat jest szansą dla młodych, zdolnych uczniów do zaprezentowania swoich wokalnych umiejętności. W tegorocznej edycji do eliminacji zgłosiło się 12 uczniów, z których 6 awansowało do finału. Uczestnicy konkursu swój repertuar zaprezentowali w Bytomskim Centrum Kultury.

Jury biorąc pod uwagę m.in. poziom artystyczny, prezentację utworu oraz styl jego wykonania przyznało główną nagrodę uczennicy Zespołu Szkół Administracyjno - Ekonomicznych w Bytomiu Hannie Laskowskiej. Tuż za nią na podium znalazła się Lena Zając ze Szkoły Podstawowej nr 51 w Bytomiu oraz Tymoteusz Motyka z I Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu.

Młodzi bytomianie marzą o karierze wokalnej

Warto dodać, że wyróżnienia w konkursie otrzymali: Jagoda Niedziela z I Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu, Wiktoria Szefer ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Bytomiu oraz Lena Kępska z IV Liceum Ogólnokształcącego, która jednocześnie otrzymała także nagrodę specjalną przyznawaną przez dyrektorkę Bytomskiego Centrum Kultury.

Szansa na promocję dla młodych artystów

Międzyszkolny Konkurs Piosenki „Jeśli potrafisz, pchaj się na afisz organizowany jest w naszym mieście już od 2000 roku i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem młodych bytomian. Jego celem jest nie tylko promocja młodych, uzdolnionych artystów z naszego miasta, ale również muzyki wśród młodzieży, która ma szansę w nim zaprezentować swoje umiejętności wokalne i muzyczne.

Organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Piosenki jest Zespół Szkół Administracyjno - Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu, Młodzieży Dom Kultury nr 1 w Bytomiu oraz Bytomskie Centrum Kultury.

konkurs piosenki bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również