Wiadomości z Bytomia

Mistrzowie parkowania na celowniku Straży Miejskiej

  • Dodano: 2022-12-13 07:15, aktualizacja: 2022-12-13 07:24

Zablokowane wjazdy do bram, rozjeżdżone i zdewastowane zieleńce, a nawet opóźnienia w kursowaniu komunikacji publicznej. Z powodującymi utrudnienia oraz irytację pieszych i innych uczestników ruchu kierowcami, którzy parkują gdzie popadnie, walczy Straż Miejska.

Tylko w tym roku straż miejska ukarała 2 642 kierowców za parkowanie w niedozwolonych miejscach.

Tłumaczenia kierowców są standardowe - nie było gdzie stanąć, albo - „ ja tylko na chwilę”. Tymczasem pozostawione na chwilę samochody w rzeczywistości blokują bramy czy chodniki nawet przez kilka godzin. Zdarza się, że pozostawiony w ten sposób samochód uniemożliwia przejazd autobusu, tramwaju czy karetki pogotowia.

Z danych Straży Miejskiej wynika, że plagą są kierowcy, którzy parkują swoje samochody na chodnikach i zieleńcach oraz ci zostawiający auta na skrzyżowaniach.

Mandaty za złe parkowanie

Od stycznia br. Straż Miejska w Bytomiu ukarała 2 642 kierowców za parkowanie samochodów niezgodnie z przepisami, w tym 125 kierowców za parkowanie samochodu na przejściu dla pieszych, 99 za parkowanie na skrzyżowaniu.

Parkowanie w miejscach niedozwolonych, a szczególnie stwarzających zagrożenie dla zdrowia i życia innych użytkowników, jest karane mandatem karnym do 500 lub grzywną orzekaną przez sąd nawet do 5 tys. zł.

Niefrasobliwi kierowcy muszą się liczyć z jeszcze jednym wydatkiem - lawetą, bo samochody pozostawione w miejscach zagrażających bezpieczeństwu innych uczestników ruchu lub uniemożliwiające ruch innym pojazdom są odholowywane na koszt ich właściciela.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również