Wiadomości z Bytomia

Mieszkaniec Tarnowskich Gór pędził 154 km/h w terenie zabudowanym

  • Dodano: 2020-04-21 08:00, aktualizacja: 2020-04-21 08:16

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. W ręce bytomskich policjantów regularnie wpadają drogowi piraci. Tym razem rekordzista pędził 154 km/h. Przy takiej prędkości stawką nie są nawet najsurowsze grzywny i punkty karne, lecz ludzkie życie i zdrowie.

Kolejny raz policjanci z drogówki zakończyli rajd kierującego, który na drodze urządził sobie tor wyścigowy

Tym razem kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym aż o 104 km/h. W sobotę późnym popołudniem na ul Miechowickiej stróże prawa zauważyli szybko zbliżające się Audi. Mundurowi zmierzyli jego prędkość. Policyjny radar pokazał wynik 154 km/h. Dodajmy, że sprawca wykroczenia poruszał się w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Pirat drogowy natychmiast został zatrzymany. Kontrola drogowa dla 36-letniego mieszkańca Tarnowskich Gór zakończyła się 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. Dodatkowo lekkomyślny kierowca stracił też prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Mimo zaostrzenia kar (m.in. zatrzymywanie uprawnień za przekraczanie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym) wiele osób nadal jeździ zbyt szybko. Od piątku policjanci bytomskiej drogówki zatrzymali aż 6 praw jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Anty

    Zbyt mała kara. 10 tys i prawko zatrzymane na 5 lat. Za kolejnym razem - dożywotnio. Sprawę nagłośnić w mediach i problem idiotow rozwiąże się sam

  • Marty

    Powinni sprawę oddać do sądu bo to skrajna nieodpowiedzialność i głupota. Badania psychiatryczne też wskazane i dopiero wtedy ocenić dojrzałość kierowcy i wskazać termin utraty prawa jazdy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.