Wiadomości z Bytomia

Magdalena Fręch w najlepszej ósemce w Paryżu

  • Dodano: 2022-05-17 07:00, aktualizacja: 2022-05-16 23:00

W stolicy Francji zawodniczka Górnika Bytom rywalizowała w turnieju WTA 125. We Włoszech Weronika Falkowska dotarła do finału ITF W 25.

Fręch w drodze do ćwierćfinału pokonała Francuzkę Diane Parry 6:1, 3:6, 8-6. Następnie zmierzyła się z Rumunką Aną Bogdan 2:6, 4:6. Ta sama rywalka zatrzymała rundę wcześniej - rozstawioną z numerem drugim - Magdę Linette (AZS Poznań) 7:6 (7-4), 6:0. W ten sposób nie doszło do powtórki polskiego ćwierćfinału sprzed tygodnia we francuskim Saint Malo, gdzie obie Magdy rywalizowały w imprezie takiej samej rangi (wtedy Fręch pokonała Linette). Obydwie zobaczymy w wielkoszlemowym Roland Garros.

Nietypowo, bo dopiero we wtorek, wystąpiła w finale imprezy ITF W 25 w Santa Margherita di Pula (pula nagród 25 tys. dol.) Weronika Falkowska (KS Górnik Bytom). Zawodniczka rozstawiona z czwórką, przegrała walkę o tytuł z Czeszką Sarze Bejlek 6:7 (4-7), 1:6. Dwudniowe opóźnienie w dokończeniu turnieju na Sardynii wynikało z intensywnych opadów deszczu, które uniemożliwiły wyjście na kort w sobotę i niedzielę. W tej sytuacji półfinały udało się rozegrać dopiero w poniedziałek po południu, a finały dzień później.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również