Wiadomości z Bytomia

Krajowa Wystawa Psów i Specjalistyczna Wystawa Pudli w Bytomiu

  • Dodano: 2019-05-06 08:45, aktualizacja: 2019-05-06 09:03

Prawie 200 wystawców wzięło udział w sobotę , 4 maja w Krajowej Wystawie Psów i Specjalistycznej Wystawie Pudli, która odbyła się w Hali na Skarpie w Bytomiu-Szombierkach.

Imprezę, która przyciąga miłośników czworonóg z Polski i zagranicy zorganizował bytomski oddział Związku Kynologicznego w Polsce

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów oraz oceną psich piękności czuwało międzynarodowe jury. Sędziowie oceniali między innymi sylwetkę psa, jego uzębienie, badali ułożenie kości oraz obserwowali, jak pies porusza się na wybiegu. To na ich podstawie jury wydaje werdykt i decyduje o wyborze najpiękniejszych psów w danej kategorii.

Do Bytomia przyjechało prawie 200 wystawców nie tylko z Polski, ale również wielu krajów europejskich, między innymi z: Niemiec, Rosji czy Czech.

Na wybiegach zlokalizowanych w Hali na Skarpie w sumie zaprezentowało swoje wdzięki około 300 psów

Wśród zaprezentowanych dzisiaj czworonogów mogliśmy zobaczyć nie tylko różne rasy pudli – białe, brązowe, czarne, średnie, miniaturowe, ale również maltańczyki, rosyjskie toye, bichon frise, bolończyki, brabantczyki, a także chihuahue długą i krótkowłosą, gryfonika belgijskiego i brukselskiego oraz wiele innych ras.

Przypomnijmy, że sobotnia wystawa psów nie jest ostatnią, jaką w tym roku organizuje Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Bytomiu. W czerwcu (8-9 czerwca) również w Bytomiu-Szombierkach odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, w której biorą udział wystawcy nie tylko z Polski, ale również Europy i Ameryki Północnej.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.