Wiadomości z Bytomia

Kolejni poszukiwani w rękach mundurowych

  • Dodano: 2024-01-11 10:00

Bytomscy policjanci we wtorek zatrzymali aż 6 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych są osoby poszukiwane listami gończymi i nakazami doprowadzenia do aresztów śledczych czy zakładów karnych. Mundurowi zatrzymali też nieletnią, która uciekła z placówki opiekuńczo-wychowawczej.

W ręce bytomskich stróżów prawa we wtorek wpadło 6 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Zatrzymani to mieszkańcy Bytomia i jeden mieszkaniec Katowic, w wieku od 33 do 42 lat. Dwóch z zatrzymanych mężczyzn poszukiwano na podstawie listów gończych, pozostałe osoby były poszukiwane przez sądy na podstawie nakazów doprowadzenia do aresztów śledczych i zakładów karnych. Mundurowi zatrzymali też nieletnią, która uciekła z placówki opiekuńczo-wychowawczej. 14-latka trafiła pod opiekę wychowawców, natomiast pozostali zatrzymani najbliższy czas spędzą za kratkami.

Mundurowi przypominają, że każdy może pomóc organom ścigania w schwytaniu osoby, która ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Jeśli wiemy, gdzie przebywa taka osoba, możemy anonimowo poinformować o tym telefonicznie jednostkę Policji lub za pośrednictwem formularza na stronie internetowej. Warto też przypomnieć, że osoby ukrywające poszukiwanych muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. Ukrywanie takiej osoby jest przestępstwem i grozi za to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również