Wiadomości z Bytomia

Kolejni absolwenci zakończyli studia w Kijowskim Uniwersytecie Medycznym w Bytomiu [FOTO]

  • Dodano: 2024-02-16 11:30

W czwartek, 15 lutego w sali sesyjnej Rady Miejskiej przedstawiciele Kijowskiego Urzędu Medycznego wręczyli dyplomy 53 absolwentom, którzy ukończyli studia w Bytomiu w Kampusie Polskim Kijowskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dyplomy wręczono 53 absolwentom, którzy studiowali przez cztery lata w Kijowie, a dwa lata w Bytomiu na kierunku medycznym.

- Mamy w naszym mieście długą historię, Bytom jest starszy od Krakowa i zawsze było to miasto wielokulturowe. Cieszymy się, że mogliśmy was gościć, życzymy powodzenia i mamy nadzieję, że Ukraina wygra wojnę – mówił Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

W uroczystości udział wzięli prezydent Kijowskiego Uniwersytetu Medycznego Oleksandr Pokanevych, dyrektor Polskiego Kampusu Kijowskiego Uniwersytetu Medycznego Oleksandr Potii, zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda, przewodniczący Rady Miejskiej Michał Staniszewski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Nowak, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach Łukasz Pach oraz prezes zarządu Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego Władysław Perchaluk.

- Znaleźliście w Bytomiu drugi dom i to nas bardzo cieszy. Z przyjemnością was gościliśmy i będzie nam miło, jeśli ponownie nas odwiedzicie – dodał Michał Staniszewski, przewodniczący Rady Miejskiej.

- Dziękujemy miastu Bytom, instytucjom, które nam pomagają za to, że młodzi ludzie z różnych stron świata, którzy się dzisiaj tutaj zgromadzili, mieli w Bytomiu możliwość realizowania swoich marzeń – zaznaczał Oleksandr Pokanevych, prezydent Kijowskiego Uniwersytetu Medycznego.

W 2022 roku założony trzydzieści lat temu Kijowski Uniwersytet Medyczny przeniósł częściowo swoją siedzibę do Bytomia. Relokacja była spowodowana wojną trwającą na Ukrainie. Tymczasowo siedzibą ukraińskiej uczelni jest budynek Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Wrocławskiej 120.

Bytomska szkoła wyposażona jest w pracownię rentgenologiczną, anatomiczną, fizjoterapeutyczną czy dentystyczną, z której korzystają zagraniczni studenci. Studenci, którzy pochodzą z Ukrainy oraz z wielu krajów z całego świata, kształcą się na kierunkach medycyna, farmacja i stomatologia.

W czwartek Oleksandr Pokanevych, prezydent Kijowskiego Uniwersytetu Medycznego podziękował również Polakom, w tym bytomianom za ogromne wsparcie i pomoc.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Janusz

    A ilu tych absolwentów pozostanie w Bytomiu czy Polsce?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również