Wiadomości z Bytomia

Kolejne Zielone pracownie w bytomskich szkołach [FOTO]

  • Dodano: 2023-11-17 11:45

Zmieniaj świat na zielono w SPS 40, Rój pomysłów w SP 28 i Laboratorium marzeń w Technikum nr 4, to zwycięskie projekty trzech bytomskich szkół, które w ramach dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej doczekały się nowoczesnych zielonych pracowni.  

W otwarciu nowych pracowni wzięli udział m. in. zastępca prezydenta Adam Fras, przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Mariusz Janas oraz dyrektorzy i grono pedagogiczne trzech bytomskich szkół.

Zadaniem szkół, które wzięły udział w konkursie było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych.

Jury brało pod uwagę m.in. kreatywność w sposobie zagospodarowania pracowni, a tej z pewnością nie brakowało twórcom bytomskich projektów.

Na tegoroczny konkurs wpłynęło 155 zgłoszeń, a 100 z nich uzyskało dofinansowanie w formie dotacji. Wśród nich znalazło się Technikum nr 4, które na nowoczesną pracownię zaadaptowało jedną z sal lekcyjnych.

-  Jestem przekonany, że w nowych, dobrze wyposażonych pomieszczeniach lekcje przyrody, biologii czy geografii będą atrakcyjniejsze. Gratuluję pomysłodawcom i życzę owocnej pracy oraz niegasnącej ciekawości w odkrywaniu świata nauki - mówił Adam Fras podczas  uroczystego otwarcia nowych pracowni.

Laboratorium marzeń

- W ramach inwestycji pracownia została wyremontowana, wyposażona m.in. w nowe meble, pomoce dydaktyczne, jakie jak mikroskopy, interaktywną tablicę czy modele anatomiczne budowy człowieka - mówi Beata Kołodziejczyk, dyrektorka Technikum nr 4.

Do trzech razy sztuka

Z nowej pracowni cieszą się też uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 40 przy ul. Orląt Lwowskich, która została nagrodzona za projekt Zmieniaj świat na zielono.

-  To było nasze trzecie podejście do konkursu i udało się. Pracownia jest znakomicie wyposażona. Dzięki dofinansowaniu zakupiliśmy meble i materiały dydaktyczne dostosowane do potrzeb naszych uczniów - mówi Romualda Procek, dyrektorka Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 40.

Rój pomysłów na ciekawą lekcję

Rój pomysłów - doświadczamy, działamy i myślimy ekologicznie”, to z kolei projekt przygotowany przez Szkołę Podstawową nr 28.  Pracownia łagiewnickiej szkoły została doposażona m.in. w nowy laptop o odpowiednich parametrach, monitor interaktywny, nowoczesne mikroskopy oraz wiele innych pomocy dydaktycznych, dzięki którym lekcje przyrody czy biologii są ciekawsze.

-  Nasza nowa pracownia jest jak spod igły, bowiem nowe są nie tylko meble i pomoce naukowe, ale też całe pomieszczenie, które wyremontowali pracownicy naszej szkoły - mówi Danuta Zemela, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 28.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również