Wiadomości z Bytomia

Kolejna drogowa inwestycja zakończona. Tym razem w Łagiewnikach

  • Dodano: 2020-09-17 12:45, aktualizacja: 2020-09-18 09:27

Rozbudowa kanalizacji deszczowej, budowa chodnika, a także roboty bitumiczne na ulicy Szyby Rycerskie.

Zakończyła się kolejna inwestycja drogowa warta około 1,2 mln.

Jej realizacja była możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie prawie 550 tys. zł. Dzisiaj, 17 września w związku z zakończeniem prac budowlanych rozpoczęły się odbiory ul. Szyby Rycerskie w Łagiewnikach.

Przebudowa ul. Szyby Rycerskie od strony ul. Łagiewnickiej rozpoczęła się w kwietniu br. od wycinki drzew pod planowaną budowę chodnika, jak również prac rozbiórkowych. W dalszej kolejności drogowcy wykonali prace mające na celu oczyszczenie, udrożnienie i rozbudowę istniejącej kanalizacji deszczowej, jak również prace brukarskie związane z ułożeniem krawężników i chodników oraz roboty bitumiczne.

Warto dodać, że przebudowa ul. Szyby Rycerskie – jednej z głównych dróg w Łagiewnikach, przy której znajduje się wiele przedsiębiorstw – kosztowała około 1,2 mln zł, z czego 549 699 zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, jakie pozyskała gmina Bytom. Pozostała kwota  to wkład własny z budżetu miasta.

Przypomnijmy, że we wtorek, 15 września zakończyła się inna inwestycja drogowa z Funduszu Dróg Samorządowych – ul. Świętej Elżbiety w Karbiu. Jej modernizacja kosztowała ponad 2,5 mln zł, z czego 1 mln 285 tys. zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Kolejna drogowa inwestycja zakończona. Tym razem w Łagiewnikach

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.