Wiadomości z Bytomia

Kierowca pod wpływem narkotyków, pasażer wcześniej poszukiwany. Wpadli podczas kontroli

  • Dodano: 2023-02-07 11:15

W ręce policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu wpadł kierowca, który prowadził pod wpływem narkotyków.

Mężczyzna dodatkowo posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Ponadto stróże prawa w pojeździe ujawnili narkotyki, a pasażer okazał się osobom poszukiwaną. Teraz za popełnione przestępstwa zatrzymani odpowiedzą przed sądem, a za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat więzienia.

Kierowca pod wpływem narkotyków, pasażer poszukiwany. Wpadli podczas kontroli

W czwartek policjanci z Wydziału Prewencji bytomskiej komendy zauważyli samochód, którego kierowca jechał bardzo nerwowo. Stróże prawa zatrzymali auto do kontroli przy ulicy Kolejowej. Podczas wykonywanych czynności mundurowi zwrócili uwagę na silne pobudzenie kierowcy, jak i jego pasażera, co mogło wskazywać, że mężczyźni znajdują się pod działaniem środków odurzających.

Wykonany test potwierdził, że 27-latek kierował pojazdem pod wpływem narkotyków. Mężczyzna dodatkowo posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach. Ponadto mężczyźni posiadali przy sobie po kilka gramów amfetaminy. Stróże prawa ustalili również, że 30-letni pasażer jest poszukiwany na podstawie Nakazu Doprowadzenia do Aresztu Śledczego w Bytomiu. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje sąd, a grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również