Wiadomości z Bytomia

"Jedynka" rozpoczyna przygotowania do szczepień

  • Dodano: 2020-12-17 06:30, aktualizacja: 2020-12-16 17:23

Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu jest na ministerialnej liście szpitali, do których w pierwszej kolejności trafi szczepionka na COVID-19.

- Na razie przygotowujemy się. Nasi pracownicy mają prawo do skorzystania ze szczepionki, więc tworzymy listę zainteresowanych tym osób – mówi Władysław Perchaluk, dyrektor Szpitala Specjalistycznego nr 1. - Zgodnie z informacjami na dziś, mamy szczepić nie tylko swoich pracowników, ale też osoby z innych podmiotów medycznych. Nie mamy jeszcze zbyt wielu szczegółowych informacji, ale już zwróciłem się o dodatkowe wyjaśnienia - dodaje Władysław Perchaluk.

Dr hab. Jerzy Jaroszewicz, kierownik oddziału zakaźnego bytomskiego szpitala, na którym są od wiosny leczeni chorzy na COVID-19, przekonuje o sensowności szczepień. Przypomina, że właśnie dzięki szczepionkom jesteśmy wolni od wielu poważnych, czy wręcz śmiertelnych chorób.

Wraz z najważniejszymi zakaźnikami naszego kraju podpisał się pod apelem o "zintensyfikowanie działań, które pozwolą na szybką rejestrację szczepionki i rozwiązanie problemów logistycznych związanych ze szczepieniami". Zdanie to podziela dyrektor placówki, który zapewnia, że podda się szczepieniu razem z pracownikami "Jedynki".

Na ministerialnej liście znalazły też dwa wojewódzkie szpitale z Bytomia: Szpital Specjalistyczny nr 2 oraz  Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.