Wiadomości z Bytomia

"Jedynka" rozpoczyna przygotowania do szczepień

  • Dodano: 2020-12-17 06:30, aktualizacja: 2020-12-16 17:23

Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu jest na ministerialnej liście szpitali, do których w pierwszej kolejności trafi szczepionka na COVID-19.

- Na razie przygotowujemy się. Nasi pracownicy mają prawo do skorzystania ze szczepionki, więc tworzymy listę zainteresowanych tym osób – mówi Władysław Perchaluk, dyrektor Szpitala Specjalistycznego nr 1. - Zgodnie z informacjami na dziś, mamy szczepić nie tylko swoich pracowników, ale też osoby z innych podmiotów medycznych. Nie mamy jeszcze zbyt wielu szczegółowych informacji, ale już zwróciłem się o dodatkowe wyjaśnienia - dodaje Władysław Perchaluk.

Dr hab. Jerzy Jaroszewicz, kierownik oddziału zakaźnego bytomskiego szpitala, na którym są od wiosny leczeni chorzy na COVID-19, przekonuje o sensowności szczepień. Przypomina, że właśnie dzięki szczepionkom jesteśmy wolni od wielu poważnych, czy wręcz śmiertelnych chorób.

Wraz z najważniejszymi zakaźnikami naszego kraju podpisał się pod apelem o "zintensyfikowanie działań, które pozwolą na szybką rejestrację szczepionki i rozwiązanie problemów logistycznych związanych ze szczepieniami". Zdanie to podziela dyrektor placówki, który zapewnia, że podda się szczepieniu razem z pracownikami "Jedynki".

Na ministerialnej liście znalazły też dwa wojewódzkie szpitale z Bytomia: Szpital Specjalistyczny nr 2 oraz  Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również