Wiadomości z Bytomia

„Jazda na suwak". Bytomska drogówka wyjaśnia, na czym polega manewr naprzemiennej jazdy

  • Dodano: 2023-01-31 11:30

Już od dłuższego czasu trwają zmiany na ulicy Strzelców Bytomskich, w rejonie wiaduktu kolejowego, gdzie wdrożona została tak zwana „jazda na suwak”. Jednak w dalszym ciągu znaczna część kierowców nie stosuje się do manewru jazdy naprzemiennej.

Dlatego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu przypominają o obowiązującym przepisie i wyjaśniają, na czym polega.

„Jazda na suwak". Bytomska drogówka wyjaśnia, na czym polega manewr naprzemiennej jazdy

Jazda na tak zwany „suwak” to metoda polegająca na kontynuowaniu ruchu na obu pasach, do samego momentu zwężenia, a następnie przepuszczania przez każdy pojazd jednego pojazdu z pasa, który się kończy. Pamiętać jednak należy, że zmieniając zajmowany pas ruchu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie mamy pierwszeństwa przejazdu i mamy obowiązek zachowania szczególnej ostrożności oraz wyraźnego sygnalizowania manewru.

To rozwiązanie wprowadzono już jakiś czas temu na ulicy Strzelców Bytomskich, w rejonie wiaduktu kolejowego. Jednak w dalszym ciągu znaczna część kierowców nie stosuje się do manewru jazdy naprzemiennej. Dlatego policjanci bytomskiej drogówki przypominają o obowiązującym przepisie i wyjaśniają, na czym polega jazda na suwak. W tym celu zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu instruktażowego, który w 2020 roku został opracowany przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego i w prosty sposób przedstawia prawidłowe zachowanie kierowcy podczas jazdy na suwak.

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również