Wiadomości z Bytomia

Inwestuj w Bytomiu

  • Dodano: 2011-06-20 09:30

Plac Wolskiego to jeden z trzech kluczowych obszarów inwestycyjnych Bytomia. O tym, jak może wyglądać w niedalekiej przyszłości, można było się przekonać podczas wczorajszego eventu zorganizowanego w ramach "Promocji inwestycyjnej śródmieścia Bytomia".

Nowoczesny kompleks usługowo – handlowy z dworcem zintegrowanej komunikacji oraz przestronny parking podziemny – te i inne elementy składają się na projekt zagospodarowania przestrzennego placu Wolskiego, który prezentowany był wczoraj na Rynku. By go zrealizować potrzeba jednak inwestorów. Kiedy się już znajdą, do innowacyjnej rewolucji będzie już całkiem blisko.

Istnieją realne szanse, że tak właśnie się stanie. Świadczy o tym chociażby napływ inwestorów w ciągu kilku ostatnich lat. O powstaniu nowoczesnej galerii handlowo – usługowej na miarę aglomeracji górnośląskiej, pola golfowego czy centrum sportowego, wyposażonego w halę do gry w shquasha jeszcze niedawno można było tylko pomarzyć. Dziś takie obiekty bytomianie mają na wyciągnięcie dłoni.

Inne inwestycję są już w trakcie realizacji. Największe na Śląsku i jedno z największych w Polsce centrum przetwarzania danych - tak zwane data center ma powstać przy ul. Adamka do 2013 roku. W wyremontowanym budynku starej cechowni na terenie byłej kopalni Rozbark oglądać można spektakle artystów Śląskiego Teatru Tańca, a w planach jest zagospodarowanie jej pozostałych zasobów. Rewitalizacji poddawane są także tereny byłej kopalni Szombierki. Na potrzeby centrum naukowego lub parku technologicznego być może niebawem zostanie zaadaptowany zabytkowy szyb Krystyna.

Takie inwestycje wymagają kapitału, którym dysponują inwestorzy. Do tego, by ulokowali go w naszym mieście, zachęcali wczoraj artyści, którzy zagrali na Rynku. Z koncertem wystąpiły Katarzyna Cerekwicka oraz Monika Brodka. Nie zabrakło oklasków, słów podziękowania oraz kwiatów dla gwiazd sobotniego wieczoru.

Publiczność bawiła się także oglądając show w wykonaniu uczniów bytomskiej szkoły baletowej. Nie sposób pominąć licznych występów w ramach konkursu zespołów muzycznych. Jego laureatem została bytomska grupa Jumanji Band. W przerwach między poszczególnymi koncertami bytomski Świetlik organizował konkursy i zabawy dla dzieci i młodzieży, rozdając przy tym upominki. Artystyczna część promocji terenów inwestycyjnych centrum Bytomia trwała do późnych godzin wieczornych.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

fot. K. Kadis

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również