Wiadomości z Bytomia

Intensywne opady śniegu. W mieście pracuje prawie 30 pługów

 • Dodano: 2021-01-14 06:30, aktualizacja: 2021-01-13 18:55

Z atakiem zimy zmagają się mieszkańcy całego województwa śląskiego. Na bytomskie drogi całodobowo od wtorku, 12 stycznia od godz. 16.00 wyjechało około 30 pojazdów - pługopiaskarki i pługosolarki - jednak intensywne opady śniegu powodują, że w wielu miejscach drogi są białe.

Akcja będzie kontynuowana w najbliższych dniach, bowiem według prognoz synoptyków, intensywne opady śniegu mogą potrwać do piątku, 15 stycznia

Mimo że pługopiaskarki i pługosolarki pracują pełną parą, trwające opady śniegu powodują utrudnienia drogowe. Apelujemy do kierowców, aby zdjęli nogę z gazu. Czujność powinni wzmóc również wszyscy zarządcy nieruchomości, bo spadający z dachów czy balkonów śnieg jest ciężki i może stanowić zagrożenie dla przebywających w pobliżu ludzi.

O problemach spowodowanych pogodowymi zawirowaniami oraz utrudnieniach drogowych związanych z intensywnymi opadami śniegu należy informować Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bytomiu - numery telefonów: 32 388 76 15 i alarmowy: 998, adres e-mail: pczk@um.bytom.pl oraz dyspozytora Akcji Zima pod nr tel.: 723 111 492, który czeka na wszystkie sygnały dotyczące zimowego utrzymania ulic i chodników, które należą do gminy.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

 • Jarek Jasiński taxi

  8 luty snieg sypie od dwóch dni i ani jednego pługu bytom nie odśnieżony, nie pracuje nikt , wstyd Piekary Śląskie zadbane cały czas odśnieżają, a w Bytomiu tylko biorą pieniądze za odśnieżanie koledzy prezydenta .

  • Jarek Jasiński taxi
   2021-02-08 05:52
  • Ocena:
  • odpowiedz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.