Wiadomości z Bytomia

Intensywne opady śniegu. W mieście pracuje prawie 30 pługów

  • Dodano: 2021-01-14 06:30, aktualizacja: 2021-01-13 18:55

Z atakiem zimy zmagają się mieszkańcy całego województwa śląskiego. Na bytomskie drogi całodobowo od wtorku, 12 stycznia od godz. 16.00 wyjechało około 30 pojazdów - pługopiaskarki i pługosolarki - jednak intensywne opady śniegu powodują, że w wielu miejscach drogi są białe.

Akcja będzie kontynuowana w najbliższych dniach, bowiem według prognoz synoptyków, intensywne opady śniegu mogą potrwać do piątku, 15 stycznia

Mimo że pługopiaskarki i pługosolarki pracują pełną parą, trwające opady śniegu powodują utrudnienia drogowe. Apelujemy do kierowców, aby zdjęli nogę z gazu. Czujność powinni wzmóc również wszyscy zarządcy nieruchomości, bo spadający z dachów czy balkonów śnieg jest ciężki i może stanowić zagrożenie dla przebywających w pobliżu ludzi.

O problemach spowodowanych pogodowymi zawirowaniami oraz utrudnieniach drogowych związanych z intensywnymi opadami śniegu należy informować Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bytomiu - numery telefonów: 32 388 76 15 i alarmowy: 998, adres e-mail: pczk@um.bytom.pl oraz dyspozytora Akcji Zima pod nr tel.: 723 111 492, który czeka na wszystkie sygnały dotyczące zimowego utrzymania ulic i chodników, które należą do gminy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.