Wiadomości z Bytomia

Hotel z widokiem na Bytom

  • Dodano: 2022-01-24 06:30, aktualizacja: 2022-01-23 13:26

Pokój przygotowany z myślą o alergikach i smaczna kuchnia? Takie miejsce czeka na gości przy ul. Krzyżowej 24 w Łagiewnikach, gdzie już od kilku lat z powodzeniem działa Hotel Lantier.

To kolejny przykład na to, jak odważny pomysł zamienia się w dobrze prosperujący biznes.

Hotel Lantier to pierwszy czterogwiazdkowy obiekt w naszym mieście otwarty w 2017 roku przez Rafała Szczerbę, przedsiębiorcę, działającego w grupie Klima Bytom, do której należy także m.in. Osiedle Hybrydowe czy firma ogólnobudowlana Infopol.

- Naszą przygodę z hotelarstwem zaczęliśmy od wynajmu mieszkań przy ul. Fabrycznej w Łagiewnikach, a potem pojawił się pomysł, by pójść o krok dalej i zająć się krótkoterminowym wynajmem apartamentów. Kiedy kupiłem grunty przy ul. Krzyżowej stały tam familoki, a idea budowy hotelu dopiero kiełkowała - mówi Rafał Szczerba, właściciel Hotelu Lantier.

Pomysł okazał się trafiony, inwestycję zrealizowano w szybkim tempie, wkrótce pojawili się pierwsi goście, a wraz z nimi motywacja do tego, by rozwijać działalność hotelarską. Obecnie w ofercie hotelu znajdują się komfortowo wyposażone pokoje typu superior, deluxe oraz apartamenty typu deluxe w standardzie 4 *. Do dyspozycji gości jest także zaplecze konferencyjne, strefa spa oraz restauracja.

Sky active z panoramą miasta

Konkurencja nie śpi, Lantier stara się być o krok dalej.

- Zawsze szukamy czegoś, czym możemy zaskoczyć konkurencję i takie było nasze założenie podczas urządzania apartamentu Sky active na ostatnim piętrze naszego hotelu - mówi Rafał Szczerba.

Sky active to 100 - metrowy apartament z przestronną łazienką i dużym tarasem z jacuzzi z podgrzewaną wodą i Stefą wypoczynkową, którego nie ma żaden z hoteli w promieniu 60 km.

19 km do lotniska

Jednym z atutów hotelu jest jego położenie.

- Mamy bardzo blisko do Drogowej Trasy Średnicowej, do autostrady A1 i A4. Jednocześnie, wręcz na wyciągniecie ręki mamy stolicę województwa, czy lotnisko w Pyrzowicach. To zalety, które podkreślają nasi goście - podkreśla Rafał Szczerba.

Dla alergików i spragnionych relaksu

- Jednym z atutów naszego hotelu i zarazem tym, czego nie mają inne obiekty w okolicy jest Pokój Alergik. Jest to pokój bez wykładziny podłogowej, wyposażony w oczyszczacz powietrza, przygotowany z myślą o gościach, którzy mają problemy zdrowotne - mówi Justyna Wójciak, menadżerka hotelu.

Hotelarstwo a pandemia

Hotel Lantier zatrudnia prawie 30 pracowników. Pandemia nie odpuszcza, co branża hotelarska odczuwa na własnej skórze.

- Kiedy na świecie rozszalał się covid-19 był czas, kiedy nasz hotel stał pusty. Mając pełną świadomość naszej odpowiedzialności względem całej załogi, nikogo nie zwolniliśmy - mówi Rafał Szczerba.

Praktyki zawodowe w nowoczesnym hotelu? Drzwi Hotelu Lantier są otwarte dla młodych kształcących się w bytomskich szkołach na kierunkach związanych z hotelarstwem.

Bytom - miasto nienasycone

Rafał Szczerba przyznaje, że Bytom to idealne miejsce do prowadzenia biznesu, co już dostrzegają inwestorzy.

- Bytom się rozwija i są to widoczne zmiany. Inwestuje się tu w poprawę infrastruktury drogowej, modernizuje się placówki edukacyjne. Inwestorzy widzą te pozytywne zmiany i dla nich Bytom staje się łakomym kąskiem - mówi Rafał Szczerba.

Hotel z widokiem na Bytom / fot. UM Bytom

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.