Wiadomości z Bytomia

Hematologia i Kardiologia wznawia przyjęcia

  • Dodano: 2020-12-21 07:00, aktualizacja: 2020-12-20 20:34

Oddział COVID w głównym budynku Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu wstrzymał przyjęcia.

Decyzję o zamknięciu oddziału z dniem 21 grudnia podjął Wojewoda Śląski

Pacjenci, którzy już wyzdrowieli są wypisywani do domów, ci wymagający dalszego leczenia – przenoszeni do innych placówek.  Po zamknięciu oddział będzie zdezynfekowany, później zostanie tu na powrót uruchomiony Oddział Hematologii.

Będzie też możliwe ponowne uruchomienie Oddziału Kardiologii ze stanowiskami intensywnego nadzoru. Od początku listopada kardiolodzy zajmowali się pacjentami zakażonymi koronawirusem i dlatego przyjęcia były wstrzymane. Kardiologia i hematologia powinny ruszyć już po Świętach Bożego Narodzenia.  

– Dziękuję całemu personelowi. Szczególnie zaś tym lekarzom, pielęgniarkom i opiekunkom medycznym, którzy dobrowolnie zgłosili się do pracy na oddziale covidowym. Wiem, że podziękowania spływają także od pacjentów i ich rodzin, co jest dla nas wszystkich najwyższym dowodem uznania – powiedział Władysław Perchaluk, dyrektor bytomskiej "Jedynki".

Oddział covidowy (31 łóżek) w budynku przy ulicy Żeromskiego został utworzony na polecenie Wojewody Śląskiego na początku listopada 2020. Od początku pandemii chorymi na COVID-19 głównie zajmuje się Oddział Obserwacyjno - Zakaźny i Hepatologii bytomskiej "Jedynki". Dla pacjentów jest w nim 35 łóżek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również