Wiadomości z Bytomia

Gratka dla miłośników programowania

  • Dodano: 2023-09-11 12:00

Trwa 13. edycja programu „Koduj z Gigantami”, w ramach którego organizowane są bezpłatne warsztaty. Jeśli twoje dziecko chce poznać podstawy programowania i korzystania z nowych technologii zapraszamy na bezpłatne warsztaty, które za tydzień, w niedzielę 17 września odbędą się w Bytomiu w budynku zabytkowej starej poczty przy ul. Piekarskiej. W tym roku w akcji „Koduj z Gigantami” programiści zabiorą uczestników zajęć w KrAInę Przyszłości, czyli w świat AI /Artificial Intelligence/ - sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja w codziennym życiu

W akcji, która odbywa się na terenie całego kraju biorą udział zarówno dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat. Podczas bezpłatnych warsztatów poznają środowiska i język programistycznymi oraz korzystają z takich programów jak: „Scratch”, „Mincecraft Education”, „C#”, „Python” oraz „C++”. Warto dodać, że tegoroczną edycję zajęć w ramach akcji „Koduj z Gigantami” programiści oparli o świat sztucznej inteligencji, a prowadzący zajęcia omówią nie tylko szanse, ale również zagrożenia, jakie są z nią związane. Podczas zajęć dzieci i młodzież mogą przekonać się także, że sztuczna inteligencja znajduje zastosowanie w wielu obszarach codziennego życia, a także na każdym etapie naszej edukacji.

- Spodziewać się można, że sztuczna inteligencja towarzyszyć będzie na każdym etapie edukacji. Z pewnością pomoże w tworzeniu dostosowanych materiałów edukacyjnych oraz wspomoże zarówno edukatorów, jak i uczniów, dostarczając różnego rodzaju pomysły i inspiracje. Sztuczna inteligencja budzi jednak wiele obaw i wątpliwości. Dlatego podczas naszych warsztatów chcemy połączyć naukę programowania z tematem sztucznej inteligencji - mówi Dawid Leśniakiewicz, współzałożyciel szkoły Giganci Programowania, organizatora akcji Koduj z Gigantami. - Uczestnikom akcji pokazujemy narzędzia AI i sposoby na ich pożyteczne wykorzystanie - jako źródło inspiracji, usprawnienia, a nie bezmyślnego kopiowania. Do tej pory, gdy uczeń miał problem z zadaniem domowym musiał prosić o pomoc rodziców lub nauczyciela następnego dnia szkolnego. Teraz rolę takiego domowego nauczyciela może pełnić sztuczna inteligencja - o tym jak przydatna chociażby w procesach edukacyjnych może okazać się sztuczna inteligencja przekonuje Dawid Leśniakiewicz.

Jak podkreślają twórcy akcji, aby wziąć udział w warsztatach wystarczy chęć nauki i ciekawość, a w język programowania wprowadzają uczestników wykwalifikowani trenerzy, którzy nie tylko uczą, ale inspirują młodych fanów kodowania.

Nadal są wolne miejsca. Zgłoś się i weź udział w bezpłatnych warsztatach

W siedzibie Gigantów Programowania w Bytomiu przy ul. Piekarskiej 6 organizatorzy dysponują 60 miejscami warsztatowi. Wciąż są wolne miejsca, dlatego zachęcamy, aby za pośrednictwem strony https://www.kodujzgigantami.pl/ zgłosić się i wziąć udział w największych w Polsce warsztatach z oprogramowania dla dzieci i młodzieży.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również