Wiadomości z Bytomia

Elewacja nowego przedszkola w Miechowicach prawie gotowa. Pozostały prace wykończeniowe

  • Dodano: 2023-02-27 11:00

Budowa nowego budynku Przedszkola Miejskiego nr 58 przy ul. Nowej 66 w Bytomiu - Miechowicach wchodzi w decydującą fazę. Wykonana na dwóch ścianach kolorowa elewacja nowego przedszkola już przyciąga wzrok mieszkańców, a wewnątrz obiektu trwają intensywne prace wykończeniowe.

Warto podkreślić, że budynek przedszkola zgodnie z planem powinien zostać zakończony wiosną 2023 roku, a na przełomie maja i czerwca po zakończonych odbiorach i wyposażeniu przedszkola oraz uzyskaniu dopuszczenia obiektu do użytkowania, będzie możliwa przeprowadzka dzieci ze starego obiektu do nowego budynku.

- To bardzo ważna i potrzebna inwestycja dla mieszkańców Miechowic. Pierwsze w Bytomiu od 16 lat nowe przedszkole już wiosną zostanie oddane do użytku. Najpierw przeniosą się do niego dzieci ze starego budynku, który przewidziany jest do rozbiórki, zaś w nowym roku szkolnym 2023/2024 do nowego budynku przedszkola zostaną przeniesione dzieci z przedszkola przy ul. Bławatkowej - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Pozostały prace wykończeniowe oraz montaż wyposażenia w przedszkolu

Wykonawca inwestycji firma MERITUM Grupa Budowlana z Krakowa realizuje prace wykończeniowe wewnątrz obiektu oraz związane z elewacją dwóch zewnętrznych ścian budynku. Wewnątrz trwają jeszcze roboty związane z wylewkami, instalacjami wentylacyjnymi, elektrycznymi i teletechnicznymi, malowaniem ścian, a także układaniem wykładzin i kafelkowaniem oraz montażem sanitariatów w łazienkach.

Warto dodać, że w najbliższym czasie montowane będzie także wyposażenie kuchni. Z kolei na zewnątrz trwają jeszcze prace związane z przyłączami wodociągowymi i kanalizacyjnymi oraz wykończeniem elewacji ściany północnej i zachodniej.

Po zakończeniu wszystkich prac i oddaniu do użytku nowego budynku przedszkola, wykonawca rozpocznie prace rozbiórkowe starego budynku przedszkola oraz roboty związane z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu w m.in. place zabaw, parking, chodniki oraz tereny zielone.

Nowoczesne przedszkole z odziałem żłobkowym

Zgodnie z założeniami w nowym obiekcie znajdować się będzie jedenastooddziałowe przedszkole oraz oddział żłobkowy, a tuż obok przedszkola powstanie parking oraz zagospodarowane zostaną tereny wokół obiektu. Wykonawca zapewni bezpośrednie połączenie komunikacyjne z drogą przy ul. Nowej.

Powstający budynek podzielony został na sześć części: żłobek, przedszkole, pomieszczenia administracyjno-socjalne, pomieszczenia gospodarczo-techniczne, blok żywieniowy, a także pomieszczenia wspólne, czyli: szatnie, salę wielofunkcyjną oraz pokój dla pedagoga i logopedy.

Przedszkole z oddziałem żłobkowym przeznaczone będzie dla 300 dzieci, z czego dla 275 dzieci w wieku przedszkolnym i 25 dzieci w wieku 1-3 lat. W oddziale żłobkowym będą się znajdować między innymi: osobno toalety dla dzieci i rodziców, sala zabaw z zespołem sanitarnym, kuchnią mleczną oraz pomieszczenie dla pielęgniarki. Z kolei pomieszczenia przedszkola będą składały się m.in. z sal dziecięcych - 11 pomieszczeń z sanitariatami oraz sali wielofunkcyjnej.

- Budowa przedszkola z oddziałem żłobkowym jest możliwa dzięki pozyskaniu przez nasze miasto 13 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Warto podkreślić, że cała kwota jaką pozyskaliśmy przeznaczona zostanie na realizację tej inwestycji - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Warto dodać, że część wyposażenia m.in. szafki do szatni już zostały zakupione, zaś na pozostałe wyposażenie nowego przedszkola miasto ogłosi wkrótce postępowanie o zamówienie publiczne, które wyłoni wykonawcę odpowiedzialnego za realizację ostatniej fazy inwestycji w Miechowicach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również