Wiadomości z Bytomia

Dzień Ziemi w Bytomiu

  • Dodano: 2024-04-22 12:30

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi już po raz kolejny Wydział Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego w Bytomiu zaprosił do społecznej akcji sprzątania naszego miasta. Jak zwykle niezawodni okazali się społecznicy oraz bytomscy uczniowie.

Wolontariusze otrzymali od organizatora ochronne rękawiczki i worki na śmieci. Zapewniony został też odbiór zebranych odpadów. Społecznicy wysprzątali okolice garaży przy ulicy Witczaka oraz tereny przy stawie Pod Topolami i ROD Kościuszko. Akcję uzupełnią jeszcze uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi, którzy w teren wyjdą w poniedziałek.

Międzynarodowy Dzień Ziemi przypada na 22 kwietnia. W ramach obchodów tego dnia Bytom po raz kolejny włączył się w akcję wielkiego sprzątania świata. - Prowadzone od kilku lat akcje społeczne, podczas których wspólnie sprzątaliśmy nasze miasto pokazały, że nie ma naszej zgody na zaśmiecanie Bytomia. Razem możemy więcej, co już nie raz udowodniliśmy - powiedział prezydent Mariusz Wołosz.

Zeszłoroczna edycja

Rok temu w akcji wzięło udział ponad 600 osób, które łącznie ubierały prawie 50 mszesc. różnych odpadów. Bytomianie uporządkowali wtedy tereny w Łagiewnikach, Stroszku, Śródmieściu oraz Rozbarku. W zeszłoroczną akcję włączył się również: Klub „Nurek” Bytom oraz Klub Nart Wodnych „Zefir” Bytom, które zadbały o uprzątnięcie terenu przy stawie Brandka, z którego nurkowie i narciarze wodni korzystają. W ramach akcji uporządkowane zostało też dno stawu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również