Wiadomości z Bytomia

Działania akcji "Trzeźwość" w Bytomiu. Policjanci eliminowali pijanych kierowców

  • Dodano: 2024-05-07 10:45

Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci na terenie Bytomia prowadzili działania „Trzeźwość”. Celem akcji było wyeliminowanie z dróg kierujących na tak zwanym „podwójnym gazie” oraz pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Podczas prowadzonych działań policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców i dwie osoby po użyciu alkoholu.

Prowadzono kontrole trzeźwości

Mundurowi z bytomskiej drogówki wraz z policjantami z komisariatów wczoraj od wczesnych godzin rannych prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości w kilku wyznaczonych punktach miasta. To kolejna akcja i taki sam cel, czyli wyeliminowanie z dróg osób, które kierują pojazdami na tak zwanym „podwójnym gazie”, a także tych, którzy prowadzą pojazdy, będąc pod wpływem innych zabronionych środków.

Dwóch pijanych kierowców

Podczas prowadzonych działań policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców i dwóch po użyciu alkoholu. Na ulicy Wrocławskiej stróże prawa zatrzymali 30-latka, który prowadził Toyotę, mając w swoim organizmie ponad pól promila alkoholu. Kolejny 44-letni nieodpowiedzialny kierowca z „promilami”, zatrzymany został przez drogówkę na ulicy Kędzierzyńskiej w Bytomiu. W swoim organizmie miał niespełna promil alkoholu.

Wszyscy amatorzy jazdy „na podwójnym gazie” stracili prawa jazdy, grozi im wysoka kara grzywny, a za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Kierowco! Obowiązują Cię przepisy

Mundurowi przypominają, że w Polsce dopuszczalna wartość alkoholu za kierownicą to poniżej 0,20 promila. Wartość od 0,20 do 0,50 promila to wykroczenie a od 0,50 w górę to przestępstwo. W każdym przypadku kierowca traci prawo jazdy i od sądu zależy na jaki czas. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowanie pod wpływem środków odurzających jest tak samo karane.

Od 14 marca wszedł w życie nowy przepis mówiący o zaostrzeniu kar za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu, bądź środków odurzających. Osoba, która zdecyduje się na jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków, musi liczyć się z utratą swojego samochodu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również