Wiadomości z Bytomia

Dwa respiratory trafiły do Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu

  • Dodano: 2020-06-29 07:15, aktualizacja: 2020-06-29 07:30

Dwa respiratory trafiły w piątek (26 czerwca) do Szpitala Specjalistycznego nr 1. Zakup specjalistycznego sprzętu sfinansowano ze specjalnej puli budżetowej zarezerwowanej na zarządzanie kryzysowe.

Już ponad 2 mln zł na walkę z pandemią koronawirusa przekazało miasto ze specjalnej puli budżetowej zarezerwowanej na zarządzanie kryzysowe. I tak z miejskiej rezerwy zakupiono dwa respiratory Savina Select 300 wyprodukowanych przez firmę Drager.

Sprzęt, który zasilił bytomski szpital kosztował prawie 134 tys. zł.

Szybka decyzja dotycząca zakupu respiratorów zadecydowała o tym, że trafiły one do naszego szpitala już po dwóch miesiącach od zamówienia i nie był to wcale długi czas oczekiwania biorąc pod uwagę, że jest to wysokiej klasy sprzęt medyczny - mówi Władysław Perchaluk, dyrektor Szpitala Specjalistycznego nr 1.

Przypomnijmy, że w ramach walki z koronawirusem do bytomskiego szpitala trafiły środki na zakup i instalację wideo domofonów oraz sprzęt medyczny, m.in. zestawy do wentylacji, intubacji, kardiomonitory, pulsoksymetry czy defibrylatory. Placówka została wyposażona także w niezbędne środki do dezynfekcji, środki ochrony osobistej, jak maseczki ochronne, rękawice czy kombinezony.

Podobnie jak przekazany niedawno bytomskiej lecznicy respirator zakupiony z pieniędzy zebranych podczas charytatywnej zbiórki, tak również ten zakupiony z naszego budżetu, to wysokiej jakości sprzęt medyczny niezbędny, by ratować życie. Jestem przekonany, że będzie dobrze służył szpitalowi i pacjentom - mówił prezydent Mariusz Wołosz, podczas przekazania respiratorów.

W tegorocznym budżecie wysokość rezerwy na zarządzanie kryzysowe wynosi ponad 2,6 mln zł.

Obecnie w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 z powodu koronawirusa hospitalizowanych jest sześciu pacjentów. Od początku marca z podejrzeniem COVID-19 do bytomskiego szpitala zgłosiło się ponad 3 tysiące osób, z czego potwierdzono ponad 500 przypadków zakażenia. W Szpitalu Specjalistycznym nr 1 hospitalizowano ok. 50 osób. Do dziś wyzdrowiały 22 osoby.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.