Wiadomości z Bytomia

Druga edycja akcji „PLECAK dar od serca”

  • Dodano: 2021-08-23 10:30

W Bytomiu odbędzie się ponownie akcja charytatywna, której celem jest wsparcie dzieci z rodzin potrzebujących, poprzez zakup plecaków z wyposażeniem na nowy rok szkolny. W akcji może wziąć udział każdy z nas, a jej finał odbędzie się w sobotę, 28 sierpnia.

Pomagając dzieciakom

Akcja, której organizatorem jest stowarzyszenie „Spartakus”, ma za zadanie w sposób znaczny pomóc dzieciom na początku drogi szkolnej, aby mogły rozpocząć rok szkolny na równi 
z innymi rówieśnikami.

- Członkowie naszego stowarzyszenia poprzez wnikliwą analizę oraz współpracę z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Bytomiu wytypowali dzieci, które otrzymają plecaki z wyposażeniem. Plecak z wyposażeniem jest rzeczą niezbędną, a niestety kosztowną. W Bytomiu jest wiele dzieci, które potrzebują wsparcia. Wierzę, że akcja ,,PLECAK dar od serca” z roku na rok będzie cieszyła się coraz to większym zainteresowaniem i na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń miejskich - mówi Krzysztof Gawenda, prezes stowarzyszenia „Spartakus”, bytomski radny.

W sobotę 28 sierpnia finał

Finał drugiej edycji akcji odbędzie się w sobotę, 28 sierpnia o godz. 12:00 na terenie podwórka Przedszkola Miejskiego nr 45 w Bytomiu - Łagiewnikach. Finał wręczenia plecaków poprzedzi zabawa z animatorami, pokaz judo, wizyta przedstawicieli policji oraz poczęstunek. Finał odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Mariusza Wołosza.

Zachęcamy do wsparcia akcji. Darowiznę finansową można przekazać na rachunek stowarzyszenia „Spartakus”.

Nr rachunku: 62 1140 2004 0000 3002 7881 2264

Tytułem wpłaty: Darowizna na akcję charytatywną „plecak dar od serca”

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.