Wiadomości z Bytomia

Druga edycja akcji „PLECAK dar od serca”

  • Dodano: 2021-08-23 10:30

W Bytomiu odbędzie się ponownie akcja charytatywna, której celem jest wsparcie dzieci z rodzin potrzebujących, poprzez zakup plecaków z wyposażeniem na nowy rok szkolny. W akcji może wziąć udział każdy z nas, a jej finał odbędzie się w sobotę, 28 sierpnia.

Pomagając dzieciakom

Akcja, której organizatorem jest stowarzyszenie „Spartakus”, ma za zadanie w sposób znaczny pomóc dzieciom na początku drogi szkolnej, aby mogły rozpocząć rok szkolny na równi 
z innymi rówieśnikami.

- Członkowie naszego stowarzyszenia poprzez wnikliwą analizę oraz współpracę z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Bytomiu wytypowali dzieci, które otrzymają plecaki z wyposażeniem. Plecak z wyposażeniem jest rzeczą niezbędną, a niestety kosztowną. W Bytomiu jest wiele dzieci, które potrzebują wsparcia. Wierzę, że akcja ,,PLECAK dar od serca” z roku na rok będzie cieszyła się coraz to większym zainteresowaniem i na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń miejskich - mówi Krzysztof Gawenda, prezes stowarzyszenia „Spartakus”, bytomski radny.

W sobotę 28 sierpnia finał

Finał drugiej edycji akcji odbędzie się w sobotę, 28 sierpnia o godz. 12:00 na terenie podwórka Przedszkola Miejskiego nr 45 w Bytomiu - Łagiewnikach. Finał wręczenia plecaków poprzedzi zabawa z animatorami, pokaz judo, wizyta przedstawicieli policji oraz poczęstunek. Finał odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Mariusza Wołosza.

Zachęcamy do wsparcia akcji. Darowiznę finansową można przekazać na rachunek stowarzyszenia „Spartakus”.

Nr rachunku: 62 1140 2004 0000 3002 7881 2264

Tytułem wpłaty: Darowizna na akcję charytatywną „plecak dar od serca”

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.