Wiadomości z Bytomia

Dorota Kobiela w amerykańskiej akademii filmowej

  • Dodano: 2018-06-28 09:30

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej zaprosiła do swojego grona nowych członków. Wśród nich jest pochodząca z Bytomia Dorota Kobiela, reżyserka filmu „Twój Vincent".

Wśród zaproszonych nowych członków, oprócz Doroty Kobieli, znaleźli się m.in. Lech Majewski, Hugh Welchman, czy pisarka J.K. Rowling. Akademia przyznająca Oscary  zapraszając do swojego grona nowe osoby honoruje w ten sposób zasłużonych dla sztuki filmowej. Nowi członkowie zostaną oficjalnie przyjęci do składu Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej jesienią tego roku.

Przypomnijmy, że nominowany do Oscara film „Twój Vincent” to pierwszy na świecie pełnometrażowy film stworzony z obrazów malarskich. Twórcy przełożyli na język filmu 94 obrazy Vincenta van Gogha, które zostały namalowane w prawie 70 000 wersjach.  Każdy z nich powstał w technice olejnej i wzorowany był na sposobie malowania holenderskiego artysty.

W Muzeum Górnośląskim tylko do 1 lipca możemy obejrzeć wystawę składającą się z obrazów z filmu „Twój Vincent", która została zaprojektowana i przygotowana m.in. przez Dorotę Kobielę i Hugh Welchmana.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również