Wiadomości z Bytomia

Dni Bytomia 2020 nie odbędą się!

  • Dodano: 2020-04-17 06:30, aktualizacja: 2020-04-17 06:42

W trosce o bezpieczeństwo bytomian oraz w obliczu trudnego do przewidzenia rozwoju epidemii koronawirusa postanowiliśmy odwołać tegoroczne Dni Bytomia.

Musimy pamiętać przede wszystkim o zdrowiu bytomian, dlatego postanowiliśmy przełożyć na przyszły rok wspólne świętowanie Dni Bytomia – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Tegoroczne Dni Bytomia miały odbyć się 20 i 21 czerwca na pl. Sobieskiego

Podobnie jak w ubiegłym roku, organizacja święta miasta miała być finansowana z pieniędzy sponsorów. Część umów sponsorskich została już zawarta, dlatego Bytomskie Centrum Kultury zaproponuje firmom, które miały wesprzeć organizację Dni Bytomia innego rodzaju działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

Postanowiliśmy zaproponować sponsorom Dni Bytomia inną formę współpracy. Poprosiliśmy o przekazanie środków finansowych na walkę z koronawirusem – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Jak zaznacza Krystyna Jankowiak-Markwica, dyrektor Bytomskiego Centrum Kultury, część sponsorów chętnie przystała na takie rozwiązanie. I choć tegoroczną imprezę na pl. Sobieskiego trzeba odwołać, pracownicy Bytomskiego Centrum Kultury już myślą o programie przyszłorocznego święta miasta.

Mamy nadzieję, że w 2021 roku, gdy uporamy się z najważniejszym problemem, spotkamy się na pl. Sobieskiego i będziemy bawić się jeszcze lepiej niż w 2019 r. – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.