Wiadomości z Bytomia

Czy Bytom opustoszeje?

  • Dodano: 2018-05-07 13:00

Blady strach padł na włodarzy kilkudziesięciu polskich miast. W oparciu o dane Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN przygotowano listę miast, które do 2050 roku praktycznie opustoszeją! Spośród 66 miast na prawach powiatu Bytom znalazł się na niechlubnym trzecim miejscu.

  • Liczba ludności (2015) - 170,9 tys.
  • Liczba ludności (2050) - 86,8 tys.
  • Spadek liczby ludności w latach 2015-2050: -49,2 proc.

Tylko do 2030 roku liczba mieszkańców Bytomia skurczy się o 26,1 proc do 126,3 tys., a do 2050 ten spadek pogłębi się, co poskutkuje zmniejszeniem się populacji miasta o połowę.

W 2016 roku średnie wynagrodzenie brutto w Bytomiu wynosiło 4 025 zł, a bezrobocie w lutym br. osiągnęło 11 procent i należy do najwyższych w regionie, jak i całej Polsce. 

Na liście znalazło się jeszcze kilka miast województwa śląskiego m.in.: Jastrzębie Zdrój, Siemianowice Śląskie i Świętochłowice. Na pierwszym miejscu zestawienia znalazło się Zabrze.
 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Anonim.

    Jak wszystko - przemiany w Polsce od 30 -tu - lat miały swój koszt, to znaczy nic nie dzieje się za darmo - coś musiało zostać - ofiarowane za - "Vol-ność" dziś w reszcie kraju, i tym czymś jest Śląsk. Zlikwidowany, sprzedany, i rozebrany. I nikogo nie interesujący. Ze zlikwidowanymi zakładami pracy - i celowo niszczonymi tkankami miejskimi bez przyszłości.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.