Wiadomości z Bytomia

Czarni Bytom drużynowym mistrzem Polski w dżudo

  • Dodano: 2022-10-25 06:00, aktualizacja: 2022-10-25 06:33

Bytomscy dżudocy ponownie wygrali Drużynowe Mistrzostwa Polski. W walce o tytuł Czarni pokonali AZS Wrocław. Nasi zawodnicy zdobyli również sześć medali w indywidualnych Mistrzostwach Polski.

W starciach z AZS Wrocław rozegrane zostały trzy mecze, do dwóch wygranych. W pierwszym spotkaniu po zakończeniu wszystkich walk wynik był remisowy i zgodnie z regulaminem została wylosowana dodatkowa walka, w której Paulina Dziopa pokonała swoją rywalkę. Drugi mecz Czarni przegrali 2:4.

W trzecim znowu był remis a w dodatkowym pojedynku w pięknym stylu wygrała Martyna Glubiak. Czarni znowu zdobyli Drużynowe Mistrzostwo Polski, występując w składzie: -57kg: Rosa Karolina; Bulanda Julia -70kg: Glubiak Martyna; Baron Wiktoria +70: Dziopa Paulina -73: Flejma Bolesław; Fityka Mateusz -90: Drzymał Paweł; Gwóźdź Sebastian +90: Majowski Dominik. Drużynę prowadzili trenerzy Marek Słyk i Piotr Sadowski.

Medale dżudoków w indywidualnych mistrzostwach

Bardzo dobrze spisali się także bytomscy dżudocy w indywidualnych MP w Warszawie, zdobywając sześć medali (1 złoty - 1 srebrny - 4 brązowe). Paulina Dziopa zdobyła złoty medal w kategorii 78 kg. Paweł Drzymał srebro w kat. 81 kg, Patryk Walczyk brąz także w kat. 81 kg. Wiktoria Ślązok, podobnie jak przed rokiem, zdobyła brąz w kategorii 48 kg. Patryk Łoziak też stanął na najniższym stopniu podium w kat. 60 kg, podobnie jak Kamil Grabowski w kat. +100 kg. Debiutująca w MP Julia Bulanda uplasowała się na 5. pozycji w kat. 57 kg.

W klasyfikacji medalowej Czarni z sześcioma krążkami uplasowali się na 3. miejscu. Pierwszą pozycję zajął KS Praesidium Wrocław, a drugą Klub Judo AZS Opole.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również