Wiadomości z Bytomia

Bytomskie Centrum Kultury prezentuje poświąteczne wydarzenia

  • Dodano: 2022-04-15 07:00, aktualizacja: 2022-04-15 07:05

Bytomskie Centrum Kultury zaprasza do zapoznania się z wydarzeniami na nadchodzący czas.

20 kwietnia, godz. 9.00 i 12.00

22 kwietnia obchodzimy #ŚWIATOWYDZIEŃZIEMI. 

Z tej to ważnej dla nas wszystkich okazji w Miasto Bytom, w dniach od 20-26 kwietnia pod hasłem "Zainwestuj w swoją planetę" organizowany jest szereg wydarzeń, takich jak: wykłady, koncerty, spotkania autorskie, sprzątanie miasta, seanse filmowe. Wydarzenie organizowane pod patronatem Prezydent Bytomia.

BECEK Bytomskie Centrum Kultury jest partnerem tego ważnego przedsięwzięcia.

20 kwietnia, o godzinie 9.00 i 12.00 w BECEK Bytomskie Centrum Kultury odbędzie się pokaz filmu "Chłopiec z chmur". Ten piękny film porusza temat ochrony dzikich ptaków, ginących gatunków. "Chłopiec z chmur" to także opowieść o dorastaniu, odpowiedzialności i podejmowaniu trudnych decyzji. Film otrzymał znak jakości Zespołu Edukatorów Filmowych ZEF Filmowe Okno na Europę.

Seanse poprzedzi prelekcja Karola Walasa "Wszystko zależy od Was”, o tym jak możemy chronić dzikie ostoje. 
Bilety można zakupić grupowo albo indywidualnie, w kasie BECEK Bytomskie Centrum Kultury oraz na stronie www.becek.pl

21 kwietnia, godz. 19.30 – sala Gloria

  • Wielkanoc w sztuce - reżyseria: Phil Grabsky, dokument 2021/Wielka Brytania, polskie napisy.

Historia śmierci i zmartwychwstania Chrystusa przez ostatnie 2000 lat wywierała ogromny wpływ na kulturę i robi to nadal. Inspirowała najznamienitszych artystów Zachodu. To najprawdopodobniej największe wydarzenie w historii ludzkości. Phil Grabsky, reżyser i pomysłodawca cyklu reportaży kinowych pod tytułem "Wystawa w Kinie”, śledzi odzwierciedlenia biblijnej historii śmierci i zmartwychwstania w sztuce, od czasów pierwszych chrześcijan po współczesność. Zrealizowany w Jerozolimie, Stanach Zjednoczonych i całej Europie film odkrywa przed widzami różne sposoby, w jakich artyści przedstawiali wydarzenia Wielkiej Nocy na przestrzeni wieków. Na wielkim ekranie i w jakości 2K będzie można podziwiać dzieła Caravaggia, Michała Anioła, Leonarda da Vinci czy El Greca, ale również prace współczesnych artystów, jak Mark Wallinger czy Sam Taylor-Wood.

  • Czas trwania: 85 minut.
  • W polskich napisach wykorzystano fragmenty „Biblii Tysiąclecia”.
  • Zgody na ich bezpłatne wykorzystanie udzieliło Wydawnictwo Pallottinum.

22 kwietnia, o godzinie 18.00

Spotkanie autorskie z Witoldem Szabłowskim

Dziennikarz, jeden z najbardziej cenionych polskich reportażystów, laureat m.in. Nagrody Dziennikarskiej Parlamentu Europejskiego oraz nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Studiował politologię w Warszawie i Stambule. Był stażystą CNN Tźrk objechał całą Turcję. W Polsce karierę dziennikarską rozpoczynał w TVN24. Należy do bardzo utytułowanych pisarzy. W 2008 roku, otrzymał wyróżnienie w konkursie Amnesty International dla twórców najlepszych tekstów dotyczących praw człowieka.
Autor, w swoich licznych publikacjach podejmuje się wielu politycznych tematów od często niespotykanej strony. Tak powstało wiele z jego książek, w tym "Jak nakarmić dyktatora" czy "Tańczące niedźwiedzie".
Wykonuje często tytaniczną pracę, aby dotrzeć do swoich rozmówców, potrafi się także odciąć od tego dla kogo bohaterzy jego książek pracowali i jakie mają poglądy, co jest bardzo istotne dla obiektywizmu jego publikacji.
Jest autorem wielu książek i reportaży m.in. „Tańczące niedźwiedzie”, „Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji", „Jak nakarmić dyktatora”, oraz ostatniej wydanej nakładem wydawnictwa W.A.B. „Rosja od kuchni. Jak zbudować imperium nożem, chochlą i widelcem”. 

Na spotkanie obowiązuje rezerwacja miejsc - prosi się o zgłoszenie mailowe: info@becek.pl lub telefoniczne 32/ 389 31 09 w. 101 / 500 277 802 (pn-pt 12:00-20:00, sob-ndz. 14:00-20:00).

23 kwietnia, godz. 17.00

Igor Kwiatkowski - niezrównany w swej wyobraźni i umiejętnościach parodystycznych - zaskakuje coraz to nowymi kreacjami scenicznymi. Najpierw w kabarecie Paranienormalni, a od kilku lat jako solista, nieprzerwanie bawi i zjednuje sobie sympatię tysięcy widzów.

"Świat kradnie polskie piosenki", „Koniec Netflixa", „Kąpiel tylko raz w tygodniu", „Kobiety odnoszą liczne obrażenia" - to kilka z tematów, z którymi zmierzy się Igor Kwiatkowski w swoim premierowym programie pt. „Tylko śmiech nas ocali".

To spektakl pełen zdziwienia nad światem, zaskoczenia codziennością, zdumienia, którego doświadczamy, obserwując rzeczywistość. Igor pokaże Wam, że tu i teraz można spotkać wiele uśmiechu. Zobaczycie, że choć życie bywa trudne, to śmiech może nas ocalić. Talent i oryginalny styl to sceniczna wizytówka Igora Kwiatkowskiego, a spotkanie go na żywo nie może równać się z żadnym innym kabaretowym doświadczeniem.

  • Czas trwania: ok 70'

24 kwietnia, godz. 18.00

Koncertowa Orkiestra Dęta POWER OF WINDS nie boi się wyzwań.  Wraz z dwoma wokalistami zagrają koncert „Wielcy Nieobecni” na który składają się piosenki polskich artystów, których niestety nie ma już pośród nas. Mowa o utworach znanych ikon polskiej piosenki, jak: Witold Paszt (Vox), Ryszard Riedel (Dżem), Krzysztof Krawczyk, Karin Stanek, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, Mirosław Breguła (Universe), Anna Jantar Anna German, czy Maria Koterbska. 

WIELCY NIEOBECNI to koncert dedykowany publiczności, która lubi wracać do „tamtych lat”. Nasi WIELCY to wspomnienie dobrych tekstów, świetnej muzyki, perfekcyjnych aranżów, a nade wszystko wyjątkowych osobowości.
Zapraszamy Państwa do świata wspomnień, w towarzystwie Magdaleny Meisel oraz Mateusza Ganczarczyka, laureatów wielu muzycznych talent show, jak: Szansa na Sukces, X-Factor, Bitwa na głosy, czy Voice of Poland.

27 kwietnia, godz. 17.00

BAŚKA to przyjaciółka

Trzecie warsztaty w ramach cyklu AKCJA SAMOAKCEPTACJA. Warsztaty wyłącznie dla kobiet. Tym razem porozmawiamy o tym, co zrobić by odnosić się do siebie z życzliwością. W rozmowie podejmiemy próbę pokochania siebie i swoich kompleksów, co pozwoli na łagodniejsze spojrzenie na inne kobiety.

Moderatorka: Paula Zalewska- uśpiona dziennikarka, rozbudzona kulturoznawczyni. Pasjonatka antropologii kultury, a co za tym idzie pracy z człowiekiem i o człowieku. Energię życiową czerpie z kulinarnych podróży i dobrego towarzystwa. Nie wyobraża sobie życia bez książek, kina i muzyki. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki maluchów. 

Bytomskie Centrum Kultury prezentuje poświąteczne wydarzenia / fot. Becek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również