Wiadomości z Bytomia

Bytomska Smerfetka już gotowa

  • Dodano: 2023-06-23 06:30, aktualizacja: 2023-06-22 20:24

Zniknęły rusztowania z południowej elewacji oficyny przy ul. Piłsudskiego 34-38, na której widnieje już portret Bytomskiej Smerfetki. Prace nad muralem trwały około 3 tygodni, a wykonała go grupa Mural.

Bytomska Smerfetka to zwycięski projekt wyłoniony w ramach ogłoszonego przez Urząd Miejski w Bytomiu ogólnopolskiego konkursu Zmalujmy coś w Bytomiu. Jego autorką jest graficzka i ilustratorka Agnieszka Mϋller.

Mural z wizerunkiem Bytomskiej Smerfetki

- Jestem bardzo zadowolona z końcowego efektu - mówi Agnieszka Muller, autorka projektu.  - Także współpraca z wykonawcą muralu była rewelacyjna, bo przy jego tworzeniu nadawaliśmy z Wojtkiem Walczykiem na tych samych falach - dodaje graficzka.

Z rezultatu zadowolony jest też jego twórca Wojciech Walczyk.

Gdy tylko zobaczyłem ten projekt, bardzo chciałem go zrealizować. To unikatowa praca o ciekawych barwach, przy której świetnie się pracowało. W uzgodnieniu z Agnieszką Mϋller wprowadziliśmy drobne zmiany w górnej części muralu, by nieco urozmaicić powierzchnię - mówi Wojciech Walczyk z grupy Mural.

Odsłonięty mural z wizerunkiem Bytomskiej Smerfetki urozmaici rewitalizowaną  przy ul. Kwietniewskiego przestrzeń rekreacyjną. Planowane zakończenie projektu to jesień tego roku.

mural bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również