Wiadomości z Bytomia

Bytomska policja apeluje do kierowców: Jest ślisko, lepiej zwolnić

  • Dodano: 2022-12-14 11:15

Trwające od niedzieli intensywne opady śniegu, silny wiatr i gołoledź przyczyniły się do wielu zdarzeń drogowych w Bytomiu. W tym czasie doszło do 10 kolizji. Na szczęście uszkodzeniu uległy tylko samochody.

Podczas trudnych warunków na drodze kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność.

Apelujemy o rozsądek i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! - przypomina bytomska policja.

Aura w ostatnich dniach bardzo utrudniła kierowcom jazdę samochodami. Trwające od niedzieli intensywne opady śniegu, silny wiatr i bardzo śliskie ulice przyczyniły się do wielu zdarzeń drogowych w naszym mieście. W ostatnich dniach doszło do 10 kolizji. Na szczęście uszkodzeniu uległy tylko auta.

Podczas trudnych warunków na drodze kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność. Tym bardziej że zima dopiero się zaczyna i pogarszające się warunki na drogach mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani.

Bytomska policja apeluje do kierowców: Jest ślisko, lepiej zwolnić

Użytkownicy dróg muszą mieć świadomość, że w tym okresie na jezdni będzie bardziej ślisko. Dlatego konieczna jest wymiana opon z letnich na zimowe. „Zimówki” nie służą tylko do jazdy po śniegu. Skład chemiczny gumy stosowanej w ogumieniu zimowym, o wiele lepiej sprawdza się w jeździe na mokrej i zmarzniętej nawierzchni. Przy niskich temperaturach opony letnie stają się twarde, co bezpośrednio wpływa na przyczepność, a przez to na wydłużenie drogi hamowania.

Pamiętajmy również o dostosowaniu prędkości samochodu do warunków panujących na drodze! To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i niewystarczająca odległość pomiędzy pojazdami są powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych. Dlatego apelujemy o rozsądek i ściągnięcie nogi z gazu. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i przewożonych pasażerów! - przypominają policjanci KMP Bytom.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również