Wiadomości z Bytomia

Bytomska firma na targach w Niemczech

  • Dodano: 2014-03-21 09:30
W ciągu 15 lat swojej działalności  firma ta opracowała ponad 70 różnych mikroprocesorów, które znalazły zastosowanie w ponad 270 milionach urządzeń elektronicznych na całym świecie.
 
 
Mowa Digital Core Design, która na tegorocznych targach CeBIT w Hanowerze prezentowała swój najnowszy projekt.
 
 
CeBIT ( Centrum der Büro-und Informationstechnik) to impreza poświęcona w całości branży IT. Co roku w targach biorą udział twórcy oprogramowań, sprzętu komputerowego i nowych technologii ( m.in. w telefonii komórkowej i artykułach RTV).
 
 
Od trzech lat stałym wystawcą na niemieckich targach jest firma z Bytomia, która prezentuje swoje rozwiązania na Stoisku Narodowym w ramach ekspozycji województwa śląskiego. Przypomnijmy, że założona w 1999 r. w Bytomiu firma od samego początku specjalizuje się w projektowaniu tzw. IP Core oraz System-on-Chip.
 
 
 Podobnie, jak podczas zeszłorocznej ceremonii otwarcia, której gośćmi byli kanclerza Angela Merkel i premier Donald Tusk, tak i teraz Digital Core Design prezentowała najszybszy na świecie procesor przemysłowy z rodziny 8051. Obok DQ80251, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających, firma zaprezentowała też przedpremierowo swój najnowszy projekt - D32PROTo 32 bitowy procesor, który wykonuje jeszcze więcej operacji, w krótszym czasie i przy mniejszym zużyciu energii.
 
 
Tegoroczna edycja CeBIT odbyła się pod hasłem „datability”, czyli zdolności przetwarzania i wykorzystania ogromnych ilości danych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.