Wiadomości z Bytomia

Bytomscy policjanci zabezpieczali 73. Tour de Pologne

  • Dodano: 2016-07-15 07:45, aktualizacja: 2016-07-14 13:38

Bytomscy stróże prawa wspólnie z innymi służbami zabezpieczali przejazd kolarzy podczas II etapu 73. Tour de Pologne. Trasa wyścigu przebiegała ulicami miasta około godziny 16.10. Od rana zmieniona była organizacja ruchu w centrum miasta. Bezpieczeństwa kolarzy pilnowało blisko 50 mundurowych, 20 strażników miejskich oraz około 50 wolontariuszy, w tym strażacy z OSP oraz pracownicy Straży Ochrony Kolei.


W środę w Bytomiu odbyła się wielka impreza kolarska. Podczas II etapu 73. Tour de Pologne najlepsi kolarze na świecie przejechali ulicami miasta, walcząc o punkty w premii specjalnej, której meta miała miejsce przy pl. Jana III Sobieskiego. Na placu już o 12.00 rozpoczęła się impreza towarzysząca, zorganizowana przez Wydział Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami, w której uczestniczyli również bytomscy policjanci. Podczas niej można było wziąć udział w licznych zabawach i grach, ale również zapoznać się z zawodem policjanta i strażaka oraz od środka obejrzeć wóz policyjny i strażacki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło także słodkości i konkursów z nagrodami. Bytomscy mundurowi, wraz z policjantami drogówki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przygotowali dla najmłodszych tzw. „miasteczko rowerowe”. Jest to specjalny tor do przejazdu rowerem, w trakcie którego należy wykazać się umiejętnościami w jeździe jednośladem oraz znajomością przepisów ruchu drogowego.

W miarę, jak impreza na pl. Sobieskiego nabierała tempa wzrosły również emocje związane z wyścigiem, który do miasta zawitał około godziny 16.10. Wówczas na ulicach Bytomia od al. Jana Nowaka Jeziorańskiego, poprzez ulicę Dworską, Powstańców Śląskich, Sandomierską, Witczaka, Matejki, Piłsudskiego, Kwietniewskiego, Wrocławską, Kolejową, pl. Wolskiego, Łagiewnicką, Świętochłowicką, Świętego Piotra do ulicy Tulipanów zobaczyliśmy najlepszych kolarzy na świecie. Największe emocje były na placu Sobieskiego. Tam oprócz imprezy związanej z wyścigiem, była także meta premii specjalnej, w której kolarze walczyli o punkty do klasyfikacji generalnej „Premii Specjalnych 73. Tour de Pologne”.

Tour de Pologne rozgrywany jest w naszym kraju od 1928 roku. To jeden z najważniejszych, obok Tour de France, Giro d`Italia i Vuelta Epsana, wyścigów kolarskich, jaki odbywa się na świecie. Po raz ostatni kolarze zaprezentowali się na ulicach Bytomia w 1947 i 1948 roku, a więc prawie 70 lat temu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również