Wiadomości z Bytomia

Bytomscy policjanci na 50-leciu zajezdni tramwajowej

  • Dodano: 2018-09-24 12:45

Bytomscy stróże prawa uczestniczyli w uroczystych obchodach 50-lecia zajezdni tramwajowej. W sobotę podczas festynu w Stroszku policjanci pokazywali najmłodszym radiowóz oraz wyposażenie służbowe mundurowych. Raz w roku bytomscy tramwajarze pozwalają miłośnikom ich profesji obejrzeć z bliska zajezdnię tramwajową.

W minioną sobotę odbył się festyn z okazji 50-lecia zajezdni tramwajowej w Bytomiu – Stroszku. Tego dnia wszyscy miłośnicy tramwajów mogą z bliska obejrzeć jakim taborem dysponują bytomscy tramwajarze. Każdy, kto miał ochotę zobaczyć zajezdnię mógł bezpłatnie dojechać na Stroszek, ponieważ Tramwaje Śląskie specjalnie na tą okazję przygotowały darmowe tramwaje, które kursowały co piętnaście minut przywożąc tłumy zwiedzających. Najwięcej atrakcji przygotowano dla dzieci, na które czekały niespodzianki jak wystawa taboru tramwajowego, nauka jazdy tramwajem z instruktorem, pokaz podnoszenia wagonu tramwajowego, występy artystyczne oraz możliwość zwiedzania zajezdni tramwajowej. Wśród innych atrakcji były także: przejażdżka tramwajem przez myjnię, pokaz zdejmowania koła z osi tramwajowej, gry i zabawy dla dzieci oraz pokazy sprzętu strażackiego, ratownictwa górniczego i wiele innych atrakcji.

W festynie uczestniczyli również bytomscy stróże prawa. Policjanci pokazywali z bliska radiowóz oraz wyposażenie mundurowych. Dzieci bardzo chętnie wsiadały do radiowozu oraz przymierzały elementy służbowe, które na co dzień używają stróże prawa. Policjanci rozdawali dzieciom odblaski oraz przypominali o konieczności noszenia ich podczas spacerów lub w drodze do szkoły. Mundurowi rozmawiali również z dorosłymi aby pamiętali o bezpieczeństwie swoich dzieci.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.