Wiadomości z Bytomia

Bytomianin najlepszym karateką w Polsce

  • Dodano: 2021-02-09 06:30, aktualizacja: 2021-02-08 20:23

W poprzednim roku Michał Sowa zwyciężył między innymi w prestiżowym turnieju we Włoszech i w mistrzostwach Polski. W sobotę Polski Związek Karate Tradycyjnego uznał go za najlepszego zawodnika w kraju w 2020 roku.

W sobotę w Katowicach odbył się Kurs Mistrzowski podczas którego podsumowano miniony rok. Bytomski karateka został wyróżniony tytułem najlepszego zawodnika w Polsce w 2020 roku.

Zdobył Puchar Neptuna

- To prestiżowe wyróżnione, które otrzymałem również w 2018 roku. Z powodu pandemii minione dwanaście miesięcy było bardzo trudne. Zostały między innymi przełożone mistrzostwa Europy. Udało się jednak wystartować w kilku turniejach i w nich wygrywałem, najważniejsze były Coppa del Nettuno (Puchar Neptuna) w Bolonii i mistrzostwa Polski - mówi Michał Sowa, reprezentujący klub MUKS Ippon Bytom.

Czeka na mistrzowskie turnieje

Karateka zdobył w karierze mnóstwo tytułów, te najważniejsze to trzy złote medale mistrzostw świata, wywalczone indywidualnie. Jakie ma cele na ten rok?

- Wiosną w Warszawie odbędą się mistrzostwa Polski a w czerwcu w Katowicach mistrzostwa Europy, które planowane były w 2020 roku. To najważniejsze imprezy - podkreśla Sowa.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.