Wiadomości z Bytomia

Bytomianie pozostają w domach

  • Dodano: 2020-04-16 06:45, aktualizacja: 2020-04-16 06:55

W tym trudnym również dla nas policjantów okresie przede wszystkim pomagamy i chronimy.

Chociaż doszły nam nowe, dodatkowe obowiązki dalej obsługujemy interwencje domowe, zatrzymujemy sprawców przestępstw, wykroczeń, zatrzymujemy nietrzeźwych kierowców, czy piratów drogowych. Dlatego niezwykle cieszy fakt, że mieszkańcy Bytomia pomagają nam w naszej służbie i stosują się do obostrzeń, zostając w domach.

Codziennie na ulicach naszego miasta można zauważyć zwiększoną liczbę patroli

Do służby na pierwszej „linii frontu” każdego dnia staje kilkudziesięciu mundurowych. Wykorzystujemy radiowozy oznakowane, nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory, czy specjalne nagłośnienie. Słowami „Szanowni Państwo, tu Policja [Ś] przypominamy, aby pozostać w domach." W zdecydowanej większości, tereny objęte zakazami, takie jak parki skwery, bulwary, place zabaw patrolujemy pieszo. Policjanci w pierwszej kolejności tłumaczą mieszkańcom, jak ważne jest przestrzeganie obostrzeń i proszą o zachowanie rozsądku. Wszystko po to, aby jak najszybciej wygrać walkę z pandemią. Jednocześnie w dalszym ciągu głównie dzielnicowi sprawdzają osoby objęte kwarantanną. Cieszy fakt, że te wszystkie działania przynoszą skutek. Pomimo sprzyjającej do spaceru ciepłej aury, mieszkańcy Bytomia pozostają w domach. Ostatniej doby stróże prawa nałożyli tylko 3 mandaty karne, a 6 osób pouczyli.

Pamiętajmy! Zostańmy w domu dla wspólnego dobra, dbajmy o siebie i innych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.