Wiadomości z Bytomia

Bytom zrywa umowę partnerską z rosyjskim Dmitrowem

  • Dodano: 2022-02-25 06:30, aktualizacja: 2022-02-24 21:13

W związku z aktualną sytuacją polityczną za wschodnią granicą i zbrojną agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, Bytom wypowiedział zawartą w 2005 roku umowę o partnerstwie z Dmitrowem.

Wczoraj, 24 lutego w tej sprawie zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, w trakcie której jednogłośnie radni podjęli decyzję o zakończeniu współpracy pomiędzy Miastem Bytom a Miastem Dmitrov w Federacji Rosyjskiej.

- Jest to nasz gest solidarności z partnerami z Żytomierza i Drohobycza, a zarazem głos sprzeciwu wobec rosyjskiej agresji i rażącego naruszenia prawa międzynarodowego, na które nie może być przyzwolenia - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Umowa partnerska pomiędzy Bytomiem a Dmitrowem została podpisana 11 lipca 2005 roku. W ramach umowy miasta zadeklarowały współpracę oraz wymianę doświadczeń na płaszczyźnie m. in. gospodarki, nauki, edukacji, kultury.

Pismo w sprawie zakończenia współpracy zostało podpisane przez prezydenta Mariusza Wołosza, a radni Rady Miejskiej podjęli uchwałę o zakończeniu współpracy pomiędzy Bytomiem a Dmitrowem w trybie nazwyczajnym sesji Rady Miejskiej w Bytomiu.

Zobacz Uchwałę NR LV/730/22 Rady Miejskiej w Bytomiu z dnia 24 lutego 2022 r. w sprawie zakończenia współpracy pomiędzy Miastem Bytom a Miastem Dmitrov w Federeracji Rosyjskiej.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Geopolityk

    Jak mamy jakieś partnerstwo z niemiecki miastem to też należy zerwać, bo to dzięki niemcom i ich nord stream 1 i 2 putinhujło może atakować Ukrainę bez większych konsekwencji. Amerykańskie też, bo to dzięki słabości Bideta putinhujło robi co chce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również