Wiadomości z Bytomia

Bytom: Zakończenie roku szkolnego inne niż wszystkie

  • Dodano: 2020-06-29 07:15, aktualizacja: 2020-06-29 07:21

Nie było tradycyjnej akademii i uroczystego rozdania świadectw.

Wybór formy zakończenia roku szkolnego należał do poszczególnych placówek i w większości z nich ze względów bezpieczeństwa zorganizowano je inaczej niż zwykle.

Wakacje rozpoczęło w piątek (26 czerwca) 15 tys. 929 bytomskich uczniów

Na ten dzień z utęsknieniem czekało 10 tys. 693 uczniów szkół podstawowych, 1 903 licealistów, 2 439 uczniów techników, 844 uczniów Szkół Branżowych I stopnia oraz 50 uczniów szkół przysposabiających do pracy. Ze względu na epidemię i wciąż obowiązujące ograniczenia, placówki nie mogły zorganizować uroczystej ceremonii dla całej społeczności szkolnej. Część ze szkół zdecydowała się na zdalne pożegnanie roku szkolnego z możliwością indywidualnego odbioru świadectwa w określonym czasie lub innym ustalonym terminie.

To był dla nas wszystkich trudny rok szkolny. Uczniowie, nauczyciele, a przede wszystkim rodzice musieli zmierzyć się z sytuacją, z jaką dotąd nie mieli do czynienia. Dziękuję, że wspólnie udało nam się odnaleźć w tej nowej, zaskakującej rzeczywistości. Nie byłoby to możliwe bez otwartości na dialog i współpracy całego środowiska szkolnego - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również