Wiadomości z Bytomia

Bytom: Uwaga kierowcy! W sobotę 13 maja rozpocznie się naprawa nawierzchni ul. Miarki

  • Dodano: 2023-05-12 07:15, aktualizacja: 2023-05-11 19:23

W sobotę 13 maja na dwóch odcinkach ulicy Miarki od skrzyżowania z ul. Zabrzańską do ul. Moniuszki oraz w rejonie ul. Zamenhofa drogowcy będą prowadzić prace związane z naprawą nawierzchni jezdni. Nawierzchnia jezdni została nieprawidłowo sfrezowana przez podwykonawcę firmy realizującej przebudowę linii kolejowej nr 131 podczas wprowadzania nowej organizacji ruchu na ul. Miarki.

Teraz naprawa zostanie zrealizowana w formie prac gwarancyjnych. Po przeprowadzeniu prac naprawczych, przy sprzyjającej pogodzie w sobotę 20 maja drogowcy odtworzą oznakowanie poziome na całym odcinku ul. Miarki oraz uzupełnią braki w oznakowaniu pionowym, tak aby było ono zgodne z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu na czas robót na wiaduktach kolejowych znajdujących się w rejonie ulicy Miarki.

W sobotę 13 maja rozpocznie się naprawa nawierzchni ul. Miarki

Drogowcy na ulicy Miarki nie tylko naprawią uszkodzoną jezdnię, ale uzupełnią również powstałe w niej ubytki spowodowane sfrezowaniem nawierzchni drogi podczas przywracania dwóch pasów ruchu w styczniu 2023 roku.

W trakcie prac ulica Miarki będzie przejezdna, jednak wystąpią czasowe utrudnienia drogowe, dlatego UM Bytom prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zmian w organizacji ruchu.

Najpierw naprawa jezdni potem odtworzenie oznakowania poziomego

Po zakończeniu w sobotę 13 maja prac na ul. Miarki, w kolejną sobotę 20 maja, przy sprzyjającej pogodzie, wykonawca będzie prowadził prace związane z odtworzeniem oznakowania poziomego na całym odcinku ul. Miarki, czyli od skrzyżowania ul. Miarki z ul. Zabrzańska do skrzyżowania z ul. Matejki. W tym dniu również wystąpią utrudnienia na poszczególnych odcinkach jezdni, gdzie ekipy drogowe będą malowały oznakowanie poziome i odtwarzały tzw. zebry na pasach dla pieszych.

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również