Wiadomości z Bytomia

Bytom: Uwaga kierowcy! W sobotę 13 maja rozpocznie się naprawa nawierzchni ul. Miarki

  • Dodano: 2023-05-12 07:15, aktualizacja: 2023-05-11 19:23

W sobotę 13 maja na dwóch odcinkach ulicy Miarki od skrzyżowania z ul. Zabrzańską do ul. Moniuszki oraz w rejonie ul. Zamenhofa drogowcy będą prowadzić prace związane z naprawą nawierzchni jezdni. Nawierzchnia jezdni została nieprawidłowo sfrezowana przez podwykonawcę firmy realizującej przebudowę linii kolejowej nr 131 podczas wprowadzania nowej organizacji ruchu na ul. Miarki.

Teraz naprawa zostanie zrealizowana w formie prac gwarancyjnych. Po przeprowadzeniu prac naprawczych, przy sprzyjającej pogodzie w sobotę 20 maja drogowcy odtworzą oznakowanie poziome na całym odcinku ul. Miarki oraz uzupełnią braki w oznakowaniu pionowym, tak aby było ono zgodne z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu na czas robót na wiaduktach kolejowych znajdujących się w rejonie ulicy Miarki.

W sobotę 13 maja rozpocznie się naprawa nawierzchni ul. Miarki

Drogowcy na ulicy Miarki nie tylko naprawią uszkodzoną jezdnię, ale uzupełnią również powstałe w niej ubytki spowodowane sfrezowaniem nawierzchni drogi podczas przywracania dwóch pasów ruchu w styczniu 2023 roku.

W trakcie prac ulica Miarki będzie przejezdna, jednak wystąpią czasowe utrudnienia drogowe, dlatego UM Bytom prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zmian w organizacji ruchu.

Najpierw naprawa jezdni potem odtworzenie oznakowania poziomego

Po zakończeniu w sobotę 13 maja prac na ul. Miarki, w kolejną sobotę 20 maja, przy sprzyjającej pogodzie, wykonawca będzie prowadził prace związane z odtworzeniem oznakowania poziomego na całym odcinku ul. Miarki, czyli od skrzyżowania ul. Miarki z ul. Zabrzańska do skrzyżowania z ul. Matejki. W tym dniu również wystąpią utrudnienia na poszczególnych odcinkach jezdni, gdzie ekipy drogowe będą malowały oznakowanie poziome i odtwarzały tzw. zebry na pasach dla pieszych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również